Architektura

SLADKÉ LANÝŽE A BRAZILSKÁ DŽUNGLE

Architektura, Lifestyle|14/08/2018
Proslulá restaurace Tartuferia San Paolo otevřela tropický pop-up jako součást festivalu moderní architektury a lifestylu Casacor 2018.

NOVÁ HVĚZDA LOWER EAST SIDE

Nový přírůstek do sítě hotelů Public stojí na Lower East Side a jeho interiér mají na svědomí švýcarští klasici Herzog & de Meuron.

DOMEČEK "EDEN" V LŮNĚ PŘÍRODY

O vlastní verzi ráje na zemi se pokusil italský designér Michele Perlini. Razí v ní radikální myšlenku emocionální turistiky...

ČESKÁ STOPA NA BIENÁLE V BENÁTKÁCH

Projekt české umělkyně Kateřiny Šedé na bienále zkoumá, jak cestovní ruch ovlivňuje životy Českém Krumlově a Benátkách.

V DAUHÁ KVETE OBŘÍ RŮŽE

Architektura|10/08/2018
V hlavním městě Kataru se svému dokončení rapidně přiblížila stavba nového národního muzea. Podle návrhu architekta Jeana Nouvela tak na nábřeží s výhledem na vody Perského zálivu vykvetla bělostná pouštní růže.

ZATOPENÉ ČÍNSKÉ KNIHKUPECTVÍ

Architektura|08/08/2018
Interiéry čínského knihkupectví Yangzhou Zhongshuge mají vypadat jako zatopený tunel a prostory pod klenutými oblouky říčních mostů. 

JEDINÝ SOUKROMÝ DŮM OD ZAHY HADID

Architektura|08/08/2018
Vyrostl nedaleko Moskvy a dokončen byl až před nedávnem. Jeho majitelem je podnikatel a filantrop Vladislav Doronin.

EMPATIE PRO JURKOVIČE

A1 Architects prozkoumali Jurkovičovu vilu a v jejích interiérech nepředstaví svou práci, nýbrž vlastní interpretaci méně známých poloh spjatých s životem a tvorbou Dušana Jurkoviče.

OBŘÍ OBELISK STRÁŽÍ ITALSKÝ MÓDNÍ OUTLET

Architektura, Móda|06/08/2018
Nově otevřená Torino Outlet Fashion Village je poznamenána rukou architekta. Komplex navrhlo prominentní švýcarské studio Claudio Silvestrin Architects.