Už zítra začíná patnáctý ročník pražského týdne designu – Designbloku. Jednou z instalací v módní sekci bude i tajemný koutek Simple Concept Storu, který pro téma “Ikony” vybral koženou motorkářskou bundu značky Saint Laurent.
V Colloredo-Mansfeldském paláci najdete od zítrainstalaci pražského Simple Concept Storu, jenž se rozhodl vypíchnout kožený křivák návrháře značky Saint Laurent Hediho Slimana. Lukáš Loskot, kreativní ředitel Simple CC vysvětluje tuto volbu slovy: „Motorkářská kožená bunda, ve francouzštině označovaná „Le Perfecto“ je jeden z věčných kusů šatníku. Opakuje se zatím ve všech kolekcích Hedi Slimana pro Saint Laurent a je tak esencí nového stylu Saint Laurent, na který jsme chtěli upozornit.“ Při návštěvě expozice se divák ocitne v alternativním světě v zatemněné místnosti, kde světlo bude soustředěno jen na bundu, je symbolikou oltáře. V místnosti bude také speciální vůně vykuřovadla a celkový dojem doplní na míru složená mystická zvuková kulisa. Za tímto konceptem stojí kreativní duo Jan Grombiřík – Matouš Tichý, kteří také nafotili vizuály s modelkou Karolínou Mrozkovou.
Společný projekt Simple, malíře Matouše Tichého a fotografa Jana Grombiříka bude součástí designové přehlídky Designblok 2013. Expozice bude ke zhlédnutí v Colloredo-Mansfeldském paláci, Karlova 2, Praha 1, od 7. do 13. října 2013. designblok.cz

Sdílejte na
Related posts