Přiznáváme se k velké slabosti pro kolekce značky Hermès. Výjimkou není ani linie plavek návrháře Christopha Lemaira pro letošní sezónu. Jsou výrazné, romantické, sexy, grafické a nebojí se okázalých motivů.

Letošní plážová kolekce Christopha Lemaira je bohatá na vzory a barvy ve stylu 50. let. Dvoudílné i jednodílné plavky s letními motivy inspirovanými aktuálními vzory Carré, jakož i plavky jednobarevné se známým ozdobným prvkem Chaîne d’ancre, jsou vhodné pro každou postavu.
Kolekci plavek provázejí tři motivy Carré z kolekce jaro léto: „Mythiques Phoenix“ jak na jednodílných, tak i dvoudílných plavkách. Hlavním ozdobným prvkem je Fénix, mohutný pták, který povstal z ohně a jehož živlem je slunce.
Spíše geometrický motiv „Rose de Compas“ v kombinaci se zářivými červenými a zelenými tóny připomíná tehdejší fénické obchodníky, kteří kdysi putovali po Středozemním moři s větrnou růžicí, tedy s navigačním nástrojem ve tvaru hvězdy.
Jednodílné plavky „Folklore“ v designu Henriho d’Origny jsou inspirovány ruským a polským lidovým uměním s jeho vlastními fantastickými kreacemi. Tvary zasazené v kožených řemíncích a v pletených ozdobách v zářivých barvách decentně lemují jednodílné plavky bez ramínek a vzniká tak různobarevný vzor plný vitality a radosti ze života. 

Jednodílné i dvoudílné plavky jsou již nyní k dostání v butiku Hermès, Pařížská 120/12, Praha 1, hermes.com.

Sdílejte na
Related posts