Dnešním nabitým programem, jenž začíná v 11,30 hod a končí po 21 hodině, vyvrcholí Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Těšit se můžete na dobře známé návrháře i talentované studenty, jejichž tvorbu české publikum teprve objevuje. 

První přehlídka začíná v 11,30 hod a představí Janu Mikešovou (MIK), studentku Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM, která se soustředí na ruční pletáž a téměř zapomenuté ruční techniky jako drhání či předení. Jejím partnerem se stane mistr střihu a minimalismu Pavel Berky. Ten prozradil, že jeho nová kolekce se ponese v nostalgickém, historizujícím a folklórním duchu.

Ve 13,00 hod se na přehlídkovém mole opět sejdou hned dva umělci. První z nich je Terezy Rosalie Kladošová, absolventka bakalářského studia na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a studentka magisterského stupně v Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM. Tereza nás zavede zpátky v čase do 80. a 90. let a předvědčí publikum, ze chemlon či domácí papuče můžou být “in”. Druhou návrhářkou je experimentátorka Tereza Ledvinová, taktéž studentka Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM. S ní se také vrátíme do minulosti plné dětských příběhů a surreálních motivů.

Ve 14,30 hod očekáváme novinky od naší oblíbené návrhářky Jindry Jansové. Jak je u Jindry dobrým zvykem, i v nové kolekci se prolíná proncip silné nekonformní ženy s maskulinními prvky a dokonalou křejčovinou. 

V 16,00 hod přijde na řadu oblíbená česká značka ODIVI Ivy Burkertové, absolventky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její narativní kolekce oceňují zejména zákazníci se silnou fantazií. Sama autorka o své poslední linii říká: „Nová řada se týká momentu, kdy mám pocit, že mohu všechno. Je o cestě od bílého papíru k mořím celého světa. A o těžkosti i lehkosti návratů k dětské naivitě a bezprostřednosti.“ 

Máme tušení, že v 17,30 hod bude Právnická fakulta narvaná k prasknutí. Přehlídkové molo totiž obsadí miláček českého publika Zuzana Kubíčková (absolventka UMPRUM a stáží na školách ESAA Duperré v Paříži, Iceland Academy of Arts v Reykjavíku a držitelka titulu Módní designér roku z cen Czech Grand Design 2011). Její kolekce jaro/léto 2015 bude kombinovat hrubé látky s křehkými, éterické barvy s těmi ostrými a hladké formy s brutálními střihy.

V 19,00 hod se opět představí duo návrhářů. Jeden z nejvýraznějších talentů posledních let, Lay Sedláková, je studentkou Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančice na UMPRUM a členkou designérského týmu značky Pietro Filipi. Na MBPFW bude prezentuje rozvinutou diplomovou kolekci nazvanou „Whatta Luscious“. Jejím kolegou se pro dnešní podvečer stane Miro Sabo, absolvent studia na UMPRUM a stážista u Rafa Simonse, aktuálního kreativního ředitele značky Dior. Jeho kolekce vznikla ve spolupráci s českým concept storem Praguekabinet a je inspirovaná východní filozofií a tamním přístupem k lidskému tělu.

Poslední přehlídkou celého Mrcedes-Benz Prague Fashion Weekendu RED CUT by Aukro začne ve 21,00 hod. Jedná se o soutěžní workshop pro 11 vybraných studentů oděvu (Maroš Baran, Mikuláš Brukner, Michaela Čapková, Natálie Dufková, Kateřina Hynková, Tereza Kanyzová, Kristýna Nováková, Liliana Pham, Jana Skalová, Jakub Straka, Klára Vystrčilová). Ti během jednoho týdne pod vedením Liběny Rochové vytvořili modely, z nich odborná porota (za účasti Dolce Vity) vybere jednoho vítěze. získá možnost zdarma prezentovat svoji kolekci v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2015. Všechny výsledné modely budou vydraženy v charitativní online aukci, která proběhne na obchodním portálu Aukro.cz. Spolupráce je založena na společném cíli, v němž se Aukro s MBPFW setkává – podpora české módy a mladých talentů za využití nových technologií. Celkový výtěžek z charitativní dražby půjde na Nadaci Taťány Kuchařové – Krása pomoci.

Všechny přehlídky můžete sledovat online na mbpfw.com.

Sdílejte na
Related posts