Prague Fashion Weekend, který je třetím rokem součástí rodiny světových festivalů módy pod hlavičkou Mercedes-Benz, a stojí tak bok po boku nejvýznamnějších týdnů módy včetně londýnského, pařížského, milánského a mnoha dalších, přijde v roce 2015 s maratonem módních přehlídek dvakrát. Kromě již zavedeného termínu v září se nově uskuteční také v březnu.
„Chceme návrhářům i publiku umožnit prezentaci obou stěžejních kolekcí. Naším cílem je otevřít českou a slovenskou módní scénu světu. Proto následujeme pravidla, kterými se tento průmysl řídí,vysvětluje hlavní důvod této změny Lukáš Loskot, ředitel MBPFW. Kolekce podzim/zima 2015 představí návrháři ve dnech 21. a 22. března, zatímco premiéry kolekcí jaro/léto 2016 se odehrají na podzim, konkrétně 3. až 6. září.
Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu probhne v komorním duchu, kdy se designéři místo samostatných přehlídek kompletních kolekcí představí výběrem toho nejlepšího, co na sezónu podzim/zima 2015 připravují. „V jedné přehlídce tak publikum zhlédne jakousi esenci tří až čtyř kolekcí, přičemž každý návrhář bude zastoupen pěti až deseti looky,“ upřesňuje Loskot.

Na jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend bude v prodeji limitovaný počet VIP pasů umožňujících vstup na všechny přehlídky a doprovodné akce. Více podrobností k úplnému programu jarního MBPFW bude brzy následovat. Více najdete na: mbpfw.com nebo facebook.com/mbpfw.

Sdílejte na
Related posts