Česká designérka pokračuje v budování nekonečně dlouhé ready-to-wear kolekce nadčasové a univerzální, snadno kombinovatelné módy.

Princip variability, s nímž přichází nová kolekce Pop 2021, ctí étos z roku 2018, kdy Kubíčková odnož své eponymní značky zahajovala. Jedna podoba oděvu se tak ukazuje v různých materiálových provedeních. „Naším cílem je vypracovat sbírku kvalitních střihů, které dobře padnou a sluší ženám různých proporcí a velikostí. Takových střihů nemusí být kvanta, ale provedením z různých látek, dosáhneme zcela jiného výsledku“, popisuje Zuzana.

Vzhledem k tomu, že celou kolekci charakterizuje čistá silueta a jednoduchost, zvolila designérka výrazně texturované materiály. Struktury jsou přitom nejvýraznějším prvkem oděvu. Navýsost večerní tkanině s lurexovým vláknem kontrastuje přírodně působící bouclé a přirozeně nesmí chybět krajka – tentokrát bavlněná s kontrastní nití a barevnou podšívkou. Barevná škála ve svěžích v odstínech červené, zelené a modré doplněných o starorůžovou a smetanově bílou zaujme rovněž na první pohled. 

Kolekce obsahuje několik variací na pouzdrové sukně, šaty od délky mini až po dlouhé a od štíhlé siluety až po úplně volnou – vypasované s ažurovými švy, šaty se sklady tvarujícími pas a široké řasené šaty z poloprůsvitného šifonu. Všechny střihy šatů se přitom ve zkrácené verzi objevují i jako topy či tuniky. Formální saka z předešlých kolekcí nahradily kabátky zaoblených tvarů, a to ve zkrácené délce i dlouhé. V kolekci je i kabátek ze směsi hedvábí a bavlny s reliéfním bublinkovým povrchem, dále kalhoty a košile z hedvábného taftu nebo lehké jemné vlny a šortky ke kolenům. Na několika oděvech se objevuje vázání, které pomáhá definovat pas, a přitom dává možnost volby, jak moc bude silueta zúžená.

Střihovou jednoduchost kolekce doplňují brože z českého křišťálu, které vznikly ve spolupráci s Preciosou. Jsou použité jako čistě dekorativní prvky anebo plní funkci spony u pásku, případně drží nařasenou látku šatů nebo tuniky. Dalším výrazným doplňkem jsou krátké i dlouhé kožené rukavice s hedvábnou podšívkou.

Druhou rovinu variability této kolekce je, že samostatné modely jsou jednoduché a až když se poskládají dohromady a ozdobí broží, působí celek velmi noblesně. To mě baví,“ dodává Zuzana.

Celý lookbook si můžete prohlédnout zde:

Kolekce je k dostání online na www.popbyzk.com a v salónu návrhářky.

Sdílejte na
Related posts