Byli jsme nadšení, když se naším hostem během celého Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku stal nizozemský kurátor Rachid Naas, a měli jsme ještě větší radost, když jsme viděli, jak ho místní módní cvrkot baví. Když jsme se loučili, nemohli jsme se nezeptat, kterých 5 českých návrhářů a značek se rozhodně vyplatí sledovat.

Zde je TOP 5 z MBPFW podle Rachida Naase: 


JAN ČERNÝ

Talent s velkým “T”! Vyvíjí se každou sezónu, je to upřímný člověk a tvrdě pracuje:

 

ADAM KOST
Jeho práce mě zaujala už minulou sezónu. Tak mladý, a tak skvěle konstruuje a šije! Letoš mě uchvátily jeho barevné statementy:

 

DOMINIKA KOZÁKOVÁ
Tahle slečna je unikátní, leč skrytý drahokam. Dejme jí šanci pracovat a učit se víc a víc, myslím, že nás v budoucnosti všechny překvapí:

 

LAFORMELA
Dobrá práce. Vysoká úroveň a perfektní kombinace streetwearu a ready-to-wear pro současné zákazníky:

 

LUKÁŠ KRNÁČ-VIVIEN BABICOVÁ-KRISTÝNA COUFALOVÁ
Jejich společná přehlídka byla prostě skvělá a zábavná:

 

RACHID NAAS: V oblasti módy se pohybuje již téměř dvacet let, i když původně začal po světě cestovat jako člen souboru Cirque du Soleil. Zkušenosti sbíral jako produkční módního časopisu a jiných klientů, byl také nákupčím a specialistou na vizuální komunikaci. Na volné noze se pohybuje od roku 2004. Najímají si ho reklamní agentury, návrháři, značky, fotografové i kulturní instituce (mj. Nike, Onitsuka Tiger, Wallpaper, Wieden + Kennedy, Amsterdam Worldwide), již rok je kreativním producentem zn. Calvin Klein. Je také členem odborné komise amsterdamského týdne módy i spoluzakladatelem Nizozemské módní rady a s akademií ArtEZ spolupracuje více než deset let, především koncipuje absolventské módní show. Letos v červnu to byla jeho dvanáctá.  → rachidnaas.nl

Sdílejte na
Related posts