Největší lokální módní maraton proběhne od 4. do 6. září 2021 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Přehlídky bude možné opět spatřit na vlastní oči.

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zavede návštěvníky prostor holešovické tržnice, jež byly dosud na MBPFW přístupné pouze virtuálně. Fashion Temple navíc opět poskytne dvě stage. Budova haly 13 se jako hlavní stage otevře od soboty 4. do pondělí 6. září. Sustainable Gallery v podání designérky Terezy Rosalie Kladošové bude volně přístupná během soboty a neděle v hale 17, vždy od 14:00 do 20:00. Zbytek týdne je věnován doprovodnému programu v různých částech Prahy.

„Jsme velmi rádi, že díky podpoře městské části Praha 7 a hlavního města Prahy můžeme náš projekt realizovat právě v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích, a to konkrétně v halách 13 a 17 a na jejich veřejném prostranství. Prezentace jednotlivých oděvních designérů se tak stane přirozenou součástí prostoru, který v následujících dekádách projde zaslouženou revitalizací a z kterého se stane živý areál slučující kulturu, gastronomii i obchod,“ říká Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

„Tvorba českých a slovenských módních návrhářů má své fanoušky v Asii i USA, a to i díky Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, události s mezinárodním přesahem, kterou vnímám jako důležité napojení na světovou scénu. Jsem ráda, že můžeme za hlavní město tohle propojení, a tím i tuzemské módní tvůrce dlouhodobě podporovat a současně profilovat Prahu jako město kultury. A po týdnech v online prostředí se těším, až se všichni potkáme na přehlídkách zavedených značek nebo nových objevů, které podzimní edice představí,“ dodává Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí kolekce stávajících i nových návrhářů na sezónu jaro/léto 2022. Přehlídkový program módního týdne uvede celkem 14 návrhářů, dále tři školní ateliéry, a to Ateliér designu oděvu a obuvi na pražské UMPRUM, Ateliér design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Technické univerzity v Liberci. Ve společném bloku budou své vítězné kolekce prezentovat také finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz VAN GRAAF Junior Talent Card 2021 Aleš Hnátek. Na scénu se vrací značka NANICHE by Natalie Dufková, novými tvářemi podzimní edice jsou finalista VAN GRAAF Junior Talent 2021 Zdenek Marek, návrhářka Valérie Jurčíková, Katarina Filan Halasova se svou značkou MUSA a VALERY by David Nikolov. Dále své nové kolekce na MBPFW prezentují návrháři Vanda Janda, Michael Kovacik, Dominika Kozáková, Pavol Dendis, Denisa Dovala, Zoltán Tóth, Petra Kubíková a návrhářské duo LAFORMELA. V rámci doprovodného programu svou tvorbu představí Jan Cerny v DSC Gallery.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.

Sdílejte na
Related posts