Za návrhem nové prodejny francouzské značky Maison Margiela stojí nizozemské Studio Anne Holtrop. Minimalistický béžový prostor na Montaignově třídě odráží filozofii zakladatele módního domu i utilitární přístup k designu, který s sebou přinesl současný kreativní ředitel John Galliano.

Galliano s nizozemskou architektkou Anne Holtrop poprvé spolupracoval při přípravě přehlídky pro sezónu podzim/zima 2018, jejíž surový set design předurčil ráz nově vznikajících butiků. První takový se po rekonstrukci na londýnské adrese 22 Bruton Street otevřela koncem minulého roku. K jednoduchému travertinovému nábytku a oblým tvarům světlých zdí, které mají obě místa společné, přibyly v pařížském butiku navíc šikmé sádrové sloupy tyčící se ke stropu. Oba interiéry respektují avantgardní přístup k módě i velmi specifickou definici luxusu, na které značka staví. 

Butik se nachází na adrese:
Maison Margiela Avenue Montaigne
33 Avenue Montaigne
75008 Paříž

Margielův comeback

Belgický designér Martin Margiela, který eponymní značku zakládal na konci osmdesátých let, se rozhodl nadobro opustit módní byznys v roce 2009. Počátkem letošního roku mezinárodní tisk, mimo jiné britský deník The Guardian, ale informoval o jeho návratu. Tentokrát však v roli umělce. V pařížské galerii Lafayette Anticipations se 15. dubna 2021 otevře výstava Margielových soch, fotografií a dalších uměleckých instalací, které nebyly dosud zveřejněny.

www: anneholtrop.nl, maisonmargiela.com

Sdílejte na
Related posts