Od svého vzniku v 80. letech nesou hodinky Pasha de Cartier grafický a silný design, který je předurčil k tomu, že se v průběhu let staly symbolem úspěchu a pozitivního kultu silné osobnosti. Jejich nová verze si bere na pomoc pět globálně známých tváří mladé generace, jež za svůj úspěch vděčí odlišnosti, kreativitě a multidisciplinárnímu talentu. Ambasadory hodinek Pasha de Cartier se stali Maisie Williams, Troye Sivan, Willow Smith, Rami Malek a Jackson Wang; v kampani je zachytil newyorský fotograf Craig McDean. 

„Jsme nadšení, že můžeme odhalit kampaň a představit tyto výjimečné osobnosti publikům po celém světě. Cartier je průkopnickým domem, který neustále hledá nové kreativní cesty a je pevně odhodlaný přicházet s inovativními kampaněmi stejně jako s originálními kolekcemi, ktere osloví různé skupiny klientů,” říká Arnaud Carrez, Marketing and Communication Director at Cartier International a dodává: „Pomocí této kampaně můžeme sdílet naše hodnoty univerzálnosti a otevřenosti. Přínos nových ambasadorů pro kolekci Pasha je způsobem, jakým dům Cartier vyjadřuje kreativní dialog zrozený před vice než 170 lety.”

Původ hodinek s výraznými liniemi, mřížkou nad sklíčkem, arabskými číslicemi a krytem přes korunku sahá do archivů značky Cartier a její historie datující se do roku 1943. Právě model vyrobený na zakázku pro pašu z Marrakéše, milovníka vysokého hodinářství a celoživotního zákazníka Louise Cartiera, se o čtyřicet let později stal inspirací pro vznik hodinek Pasha de Cartier v roce 1985. Neobvyklý rozměr pouzdra, korunka na řetízku a extrovertní design byly ruku v ruce s hédonismem doby – vnést potěšení do svého života, ukázat radost a být viděn. To krystalizovalo úspěch celé generace. Brzy po svém uvedení získaly hodinky na popularitě u soudobých trendsetterů. Původně oceňované zejména muži, ženy si je velmi rychle oblíbily pro energii, která z nich vyzařovala. Populární módní redaktoři si je zamilovali a hodinky Pasha se objevovaly se na titulních stranách dámských časopisů, často fotografované na manžetách košil – ultra moderní a ultra viditelné. Ženy si rychle adaptovaly výrazné kódy hodinek, které podtrhovaly jejich touhu po emancipaci. Stávaly se úspěšnými a chtěly, aby to bylo vidět. 

To vše byl důvod, proč se hodinky Pasha staly ikonou ihned po svém vzniku a inspirovaly Cartier pro vyrobení řady variací: od modelu Pasha C z roku 1995, který byl poprvé vyroben z oceli, přes šperkové a ryze ženské hodinky Pasha 32 z roku 1998 ze zlata osazeného diamanty, až po model Pasha 42 s většími rozměry pouzdra v roce 2005, či model Miss Pasha z roku 2009 přinášející mini verzi se subtilními rozměry a barevností.

PASHA DE CARTIER V ROCE 2020
Nová kolekce Pasha de Cartier přináší vysoce propracované hodinky jak z pohledu hodinářských funkcí, tak designových detailů, kombinované tak, aby posílily a maximalizovaly ergonomický vzhled hodinek. Kolekce je k dispozici ve variantách z oceli, žlutého zlata, růžového zlata či osazená diamanty a zahrnuje také šperkové modely a modely vysokého hodinářství se skeletonovými verzemi. 

Jeden z klíčových prvků hodinek Pasha je zdobná ochrana korunky uchycená na řetízku, která je na nových modelech vylepšená a ozdobená vroubkováním a kabošonem safíru nebo modrého spinelu. Novinkou je možnost personalizace pomocí gravírování iniciál pod výklopnou patentku řetízku korunky, kde rytina zůstává ukryta dokud není řetízek odšroubován. Ocelový či zlatý náramek může být snadno vyměněn za kožený řemínek pomocí patentovaného inovativního systému QuickSwitch, který pro výměnu vyžaduje pouhé stlačení neviditelného mechanismu zabudovaného do hodinek. Variabilita a možnost přizpůsobení hodinek různým situacím dle barvy a zvoleného materiálu řemínku jsou odpovědí na požadavky současného životního stylu. Také přizpůsobení délky kovového náramku je díky patentovanému systému SmartLink snadné a může být během několika sekund upraveno. Hodinky jsou vybaveny safírovým sklíčkem na přední i zadní straně hodinek, kde sklíčko odhaluje in-house vyráběný automatický kalibr 1847 MC odolný vůči magnetickému poli a vodě (vodotěsnost 10 ATM / 10 BAR).   

Hodinky Pasha de Cartier jsou k dostání ve velikostech 35 mm a 41 mm v oceli, zlatě, s diamanty a ve skeletonových verzích. Cartier, Pařížská 2, Praha 1, cartier.com 

Sdílejte na
Related posts