Až do neděle 1. 5. můžete v obchodním domě Westfield Chodov navštívit pop-up výstavu Fashion Polaroids německé fotografky Anny Bauer, která spolupracovala s magazínem Andyho Warhola – The Interview.

Originální výstavní koncept představí 51 polaroidů osobností módního průmyslu, které fotografka vytrvale dokumentovala v zákulisí nejprestižnějších módních show v období mezi lety 2007 – 2011. Anna Bauer vytvořila encyklopedii jedné generace návrhářů, fotografů, módních editorů a celebrit, která ovlivnila vývoj světových trendů. Diváci uvidí intimní portréty hvězd, jako je Rihanna, Tom Ford, Manolo Blahnik, Vivienne Westwood, Pharrell Williams nebo Cate Blanchett.

Výstava Fashion Polaroids vzdává speciální poctu velikánům, kteří nás nedávno opustili, ale jejich dědictví jim zaručilo vstup do této černobílé síně slávy, jíž kraluje bývalý kreativní ředitel značky Chanel, Karl Lagerfeld. V mozaice diváci objeví mimo jiné portréty legendárních novinářů – Francy Sozzani či Andrého Leon Talleyho –, topmodelky Stelly Tennant, fotografa Patricka Demercheliera i návrhářů Alberta Elbaze či Alexandra McQueena.

Rick Owens

Stella Tennant

Iris a Carl Apfelovi

Raf Simons

Mert Alas a Marcus Piggott

„Polaroid je protipólem doby instagramových filtrů. Pracovali s ním velikáni jako Andy Warhol, či Helmut Newton a v kontextu chaosu, jaký zákulisí módní show doprovází, se portrétování světových celebrit přístrojem, který vyžaduje tři sekundy bez pohybu, aby byl záběr ostrý, mění v lov. Anna Bauer na pár vteřin zpomalila životy desítek prominentních osobností, aby jí na okamžik věnovaly upřený pohled o kterém se říká, že je „oknem do duše“,“ vysvětluje producent a kurátor výstavy Milosh Harajda, který talent Anny Bauer objevil během London Fashion Week v době, kdy série vznikala.

„Výstava Fashion Polaroids vznikala na míru pro Westfield Chodov a volně navazuje na sérii uměleckých projektů na téma udržitelnost jako byla výstava archivů Alexandra McQueena, návštěva a přednáška Daniela Lismora nebo projekci filmu Minamata s Johnnym Deppem, které jsme v minulosti exkluzivně realizovali. Jsme rádi, že můžeme další zajímavý projekt, který se dotýká umění ve spojení s pro nás zásadním tématem udržitelnosti v Praze představit,“ uvedla marketingová manažerka Westfield Chodov, Petra Valentová.

Anna Bauer během 14 let, které prožila v New Yorku, svou práci publikovala v editorialech magazínů L’Uomo Vogue, Interview, W, WSJ, Neon, Die Zeit, T Style a GQ. Úzce spolupracovala s Victorií Beckham nebo značkami CELINE, UNIQLO, ZARA a AUDI. Její osobní tvorba byla vystavována v National Portrait Gallery v Londýně.

Minimalistická expozice je přístupná veřejnosti v termínu od 9.4. do 1.5. 2022 v nákupním centru Westfield Chodov.

Sdílejte na
Related posts