Jarní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku pro sezónu FW22 se uskuteční od 9. do 15. dubna 2022 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale č. 13 a na několika dalších lokacích v Praze.

Holešovická hala 13 bude vedle samostatných autorských přehlídek Michaela Kováčika, Pavola Dendise, LAFORMELY a Vandy Jandy v rámci MBPFW hostit také studenty dvou školních ateliérů oděvního designu. Tradičně se můžeme těšit na přehlídky studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu a Technické univerzity v Liberci.
Ve společném bloku budou své kolekce prezentovat také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrhářské talenty VAN GRAAF Junior Talent 2022, které vybrala odborná porota na základě zaslaných portfolií.

Prezentace profesorky Liběny Rochové a studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM se uskuteční v rámci přehlídkových dní v hotelu Andaz Prague na Senovážném náměstí v Praze 1.

Kompletní hlavní i doprovodný program FW22 bude k dispozici v magazínech mediálních partnerů akce prostřednictvím QR kódu a na webových stránkách akce mbpfw.com.

Vzhledem ke světovým událostem, které se dějí v současné době a zároveň se udály v posledních dvou letech, se někteří partneři rozhodli zredukovat spolupráci, a proto bohužel nebudeme schopni během této edice realizovat druhou stage, určenou pro prezentaci českých a slovenských návrhářů.

„Tato současná nelehká situace nás velmi mrzí, nicméně návrháře, kteří se původně měli účastnit MBPFW na druhé stage, jsme se rozhodli i přesto podpořit a dát jim zcela zdarma prostor pro jejich prezentaci, a to na naší online platformě, YouTube kanále MBPFW, exkluzivně na platformě TikTok našeho nového mediálního partnera, a rovněž jim poskytnout PR podporu na našich webových stránkách a sociálních sítích projektu. Současně se velmi těšíme na hlavní stage, kde vůbec poprvé dostanou prezentovaní návrháři prostor pojmout vlastní show komplexně, a to po stránce scénografie, choreografie i celkové dramaturgie. Po dvou pandemických letech, které módní byznys výrazně ovlivnily, jsme moc rádi, že znovu přivítáme naše zahraniční hosty z řad nákupčích, fotografů, street style fotografů a celebrit,“ říká Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

„V médiích vídáme záběry ukrajinských hudebníků, kteří si v krytech nebo před tanky neváhají vzít slavnostní róbu a zahrát pro pár lidí. Válečný konflikt, který nyní na území Ukrajiny probíhá, je velkou zkouškou naší humanity. Je moc důležité pomáhat těm, kteří k nám utíkají před ruskou agresí, ale zároveň je důležité nezapomínat na vlastní život, potřeby a věci, které nás naplňují, abychom měli sílu pomáhat dlouhodobě. Pro někoho tím chvilkovým odpočinkem a únikem z reality může být právě oděvní design a móda,“ říká Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch.

„V roce 2022 zahajuje značka Mercedes-Benz druhou dekádu partnerství s týdnem módy v České republice. Samozřejmě velmi vnímáme trendy a změny v oblastech eventů a digitalizace v posledních letech a jsme velmi rádi, že podpora našich českých návrhářů přesahuje z fyzických přehlídek i do digitálního světa. Digitalizace ve velké míře zasahuje i do automobilového světa, koneckonců o tom se budou moci přesvědčit i návštěvníci na místě, kde opět nebudou chybět naše nejnovější modely,“ uvádí Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, CEO Mercedes-Benz Česká republika.

Finalisté Van Graaf Junior Talent 2022

Talentová soutěž pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2022, která se již tradičně koná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, zná své finalisty.

Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2022 pořádané v rámci MBPFW ohlásila jména čtyř finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě životopisů a portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali: Tomáš Němec, Jaroslav Vích, Tobias Schubert a Vendula Menšíková. Finalisté představí své módní kolekce v rámci programu nadcházející edice FW22 MBPFW, která se uskuteční od 9. do 15. dubna v Pražské tržnici v Holešovicích v Praze 7.

Odbornou porotu tvoří Stefanie Meyer, Director Buying Women’s Wear VAN GRAAF, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, kreativní ředitel VOGUE CS Jan Králíček, módní ředitelka ELLE Milena Zuravljova, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktor Esquire Petr Matějček, šéfredaktorka Cosmopolitanu Adéla Mazánková, šéfredaktorka magazínu Top Fashion Barbora Franeková, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová a šéfredaktor titulu Dolce Vita Vladan Šír. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Do soutěže, která se již šestým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, PR podporu ze strany MBPFW a možnost představit svou kolekci zdarma na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru.

Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2022 se uskuteční v pondělí 11. dubna od 15:00 v Pražské tržnici – hala 13, Bubenské nábřeží 13, Praha 7.

Vstupenky na celý MBPFW včetně večerních přehlídkových eventů jsou počínaje dnešním dnem 9. března k dispozici na www.goout.net. Část výtěžku z prodaných vstupenek půjde na podporu projektu Pomoc na Ukrajině, který je organizován mezinárodním dětským fondem UNICEF.

Sdílejte na
Related posts