Praha přivítá nový přírůstek ve světě módy – fashion concept store a kreativní hub SLÁVA!, který otevírá své dveře v historickém Paláci Hrzánů z Harasova, nacházejícím se blízko Staroměstského náměstí. Tento prostor, navržený architektonickým ateliérem A8000 ve spolupráci s realizátorem projektu Skin On The Market, slibuje stát se centrem nezávislé módy a designu.

SLÁVA! je obchod s autorskou módou a místo pro setkávání, coworkingová dílna a místo pro módní přehlídky a obchodní setkání. Základním architektonickým principem je variabilita – prostor má sloužit různým účelům a podporovat jedinečné autorské projekty. Centrální meeting a chill-out zóna bude srdcem celého prostoru, kde se setkají designéři, nakupující a potenciální zákazníci. Showroom s mobilním molem a sklopným systémem pro vystavení oděvů je další klíčovou zónou. Coworkingová dílna zaměřená na textilní design bude vybavena moderním technickým zařízením pro mladé designéry.

Architekt Petr Jakšík z ateliéru A8000 popisuje architektonický návrh jako scénu pro budoucí výstavy, přehlídky a příběhy místní komunity, s důrazem na historii a multifunkčnost prostoru. Barevnost a využití historických materiálů, včetně dřevěných konstrukcí, které slouží jako bar, dodávají prostoru jedinečný charakter.

Designérka Tereza Váchová, zakladatelka projektu Skin On The Market, zdůrazňuje, že SLÁVA! bude sloužit jako prodejní místo, prostor pro setkávání a domlouvání schůzek, a nabízí tak mladým návrhářům jedinečnou platformu pro prezentaci jejich práce.

Historický Palác Hrzánů z Harasova, kde SLÁVA! sídlí, má bohatou historii a připomíná obchod s galanterním zbožím Franze Kafky. Plány na další rozvoj prostoru zahrnují rezidenční byty a ateliéry designérů.

Ateliér A8000, pod vedením Martina Krupauera a Pavla Kvintuse, je známý svými významnými projekty, včetně Společenského centra Sedlčany a pavilonu Z na Výstavišti České Budějovice. Jejich práce a přístup k architektuře a designu jsou uznávány jak v České republice, tak i v zahraničí.

SLÁVA! je novým prostorem pro módu i kreativním centrem, které propojuje minulost s budoucností a poskytuje prostor pro rozvoj talentů v oblasti módy a designu.

Foto: Alex Pauliuchenka

Sdílejte na
Related posts