Francouzský módní dům připomíná narození eponymního zakladatele digitálním uměním – vydává videohru kombinující tradice, inovace i stále oblíbenější digitální umění NFT.

Příběh videohry s názvem Louis the Game je inspirován dobrodružstvím, kterým si prošel sám Louis Vuitton v první polovině 19. století. Teprve čtrnáctiletý mladík se plný talentu a odhodlání vydal ze své domoviny v horské oblasti Jura pešky do centra revoluční Paříže. Cesta dlouhá 292 mil, jež zabrala mladému Vuittonovi dva roky, se však nakonec vyplatila. Ve francouzské metropoli začal podnikat a zanedlouho se stal nejvyhledávanějším výrobcem kožených zavazadel, inovátorem a zakladatelem jedné z největších značek moderní historie.

Energetickou protagonistkou děje videohry je postavička Vivienne, stále oblíbenější maskot francouzského módního domu, která putuje po snových lokacích inspirovaných Paříží, Londýnem, Pekingem nebo New Yorkem. Ve hře máte společně s Vivienne za úkol sesbírat svíčky, které vám postupně odemykají dvě stě pohlednic vyprávějících příběhy ze života Louise Vuittona a dědictví, které po sobě zanechal. Fanoušci se tak hravou formou dozvídají o zajímavých momentech ze života zakladatele domu, rodinné historii, unikátních technických řešeních produktů, speciálních objednávkách na míru, spolupráci s dalšími umělci i nejzásadnějších módních kolekcích.

Projekt však přesahuje hranice klasické videohry. Pomocí technologie blockchain bylo do aplikace vloženo 30 NTF tokenů (Non-Fungible Tokens – vysvětlení zde). Desítku z nich vytvořil digitální umělec Mike ‘Beeple’ Winkelmann, jehož digitální koláž Everydays: the first 5,000 days drží od března letošního roku rekord nejdražšího digitálního uměleckého kousku. Jen aby bylo jasno, vydražena byla v aukční síni Christie’s za 69,2 milionu amerických dolarů.

Tleskáme, marketingová gamifikace v podobě hry Louis the Game je úspěšným příkladem, jak oslovit mladou generaci, dostat do jejího povědomí kořeny luxusní značky a zajistit si tak budoucí loajální zákazníky. Co dodat? Snad jen: stahujte a hrajte!

Videohru si můžete stáhnout do svého telefonu skrze App Store nebo Google Play.

Sdílejte na
Related posts