Letošní ročník prestižní a nezávislé soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards zná svého vítěze. Kadeřníkem roku se stal Jan Balcařík z pražského salonu Bomton Loft Brumlovka. Během galavečera v Průmyslovém paláci nejdříve získala jeho účesová kolekce cenu v kategorii Pánský komerční účes a poté i hlavní trofej. Vítězný černobílý set, který za sebou nechal všechny přihlášené dámské kolekce, potvrdil trend zvyšujícího se zájmu o mužský zevnějšek. Protože je Honzův look přirozeným pokračováním jeho práce, požádali jsme novopečeného Kadeřníka roku o rozhovor. A vzhledem k tomu, že jsme po vyhlášení viděli punkové oslavy týmu Bomton, rozhodli jsme se nebýt zbytečně seriózní…

Moje vítězná kolekce třemi slovy: Jsou to spratci!
Moje nejoblíbenější fotka z celé kolekce: Snímek vousáče, protože je prakticky nekadeřnicky pojatý. I Adam s kapucí. Zde jde spíše o styl.
Letošní vítězství v HDA pro mě znamená: Teprve uvidíme, co pro mě bude znamenat. Jedno však vím určitě, znamená ještě více zodpovědnosti.
Na mé práci je skvělé, že: Je stále, co se učit.
Na mé práci mě mrzí, že: Může být povrchní.
Dobrý kadeřník je ten, kdo: Respektuje práci ostatních, neustále se vzdělává a je schopen inspirovat jakoukoli formou své okolí a především kolegy.
Pracuji v kadeřnickém salonu Bomton, protože: Máme dokonalé zázemí, formu vzdělávání a v neposlední řadě skvělý kolektiv.
Art direktorka Bomton Academy Nina Krajčo je: Člověk, který mě spolu s Mirkou Hajdovou přiměl jít do Prahy a pracovat po jejich boku. Díky za ně a víc takových.
Čeští zákazníci neumějí: Sice ne všichni, ale neumějí být nadčasoví.
Čeští a slovenští kadeřníci jsou: Téměř všichni nás navštěvujete, takže si obrázek uděláte sami. Někdy bych doporučil navštívit after party po nějaké vlasové show. Tam byste nás poznali trochu jinak.
Vlasový styl, který by se už nikdy neměl vrátit: Celá hlava strojkem a ponechaná ofina. Upgrade byl delší pramen vzadu. Většinou to měl „tata“ i syn. Všichni na to vzpomínáme. To opravdu už ne!
Proč je Velká Británie hlavní kadeřnickou velmocí světa? Nejlepší akademie jsou ve Velké Británii a kadeřnická práce se zde považuje za poctivé řemeslo. Dala nám ikony jako Vidal Sassoon, Trevor Sorbie a nastupující generace v top měřítku Akin Konizi, Angelo Seminara, Mark Hayes. Stačí se podívat na jejich práce.
Tři kadeřníci z letošního ročníku HDA, kteří rozhodně stojí za pozornost: Lucie Molnárová (Toni&Guy, Praha), František „Ferko“ Holák (Salon Robert Starý, Praha), Jana Hofmanová (Jet Set, Praha).

Snídám: Pribináčka.
Nejím: Olivy. Snad přijde jejich čas.
Ranní ptáče nebo sova? Sova. Ranní ptáče nedobrovolně.
Nenávidím zvuk: Budíku.
Moje přezdívka z dětství: Balci.
Na repeat mi hraje: Santigold – Disparate Youth.
Povinná četba: Alchymista.
Nejlepší špatný film je: Já, mé druhé já a Irena. Jima Carreyho bych do zlatého fondu neřadil, ale vždycky mě pobaví.
Mezi moje báječné vlastnosti patří: Jsem dobrým kamarádem.
Už nikdy nechci zažít: Výlet na Okoř.
Nudím se, když: Čekám na MHD.
Nejlepší den v týdnu: Ten, který trávím na rybách.
Nejhorší práce, jakou jsem kdy dělal: Dost těžké si něco zásadního vybavit. Jako malý jsem nesnášel obracení sena.
Nejlepší rada, jakou jsem kdy dostal: Hlavně se z toho…
Věřím v: Dobrou karmu.

Sdílejte na
Related posts