Tříletá spolupráce šperkařského domu Bulgari a filmové společnosti Tribeca Studios vrcholí dvěma snímky o pokrokových ženách v oblasti umění.

Kinematografie hraje ve více než stotřicetileté historii tradiční italské značky důležitou roli. Připomeňme si zlaté klenoty, jež oblékla Kleopatra v podání Elizabeth Taylor, nebo bohatou sbírku šperků Sharon Stone ve snímku Casino. Dnes však Bulgari podporuje nejen herečky velkofilmů, ale také hrdinky všedního dne. Se stejnou motivací vznikla také šestidílná série nazvaná Female Trailblazers věnující se výjimečným ženám, jejichž talent a odhodlání mění současný svět. Dokumenty vznikly ve spolupráci s Tribeca Studios, které se dlouhodobě specializují na kvalitní audiovizuální vyjádření silných lidských příběhů.

V pondělí 1. února uvede oceňovaná herečka, zpěvačka a textařka Cynthia Erivo virtuální premiéru hned dvou přírůstků série Female Trailblazers. Snímky Lot 448 a Ezinma tak zpečetí tříletou spolupráci mezi Bulgari a Tribeca Studios.

První film Lot 448 režisérky Belly Monticelli sleduje Lyndu Albertson, ženu v čele organizace Association for Research into Crimes against Art – klíčové instituce zabývající se prevencí padělání a krádeží uměleckých děl a jejich následnou repatriací. Albertson se ve filmu pokouší zastavit aukci unikátního etruského antefixu, u nějž panuje podezření, že byl ukraden z nekropole Banditaccia na okraji Říma. Druhý snímek, tentokrát z dílny režisérky Alison Chernick, vypráví příběh houslistky bořící konvence ve světě klasické hudby. Ezinma posouvá hranice tohoto tradičního žánru, vzbuzuje pozornost také u komunit neoslovených klasickou hudbou a prostřednictvím moderních technologií inovuje umění staré dlouhá staletí. Získala si pozornost nejen na sociálních sítích a na svém kontě má různorodé umělecké spolupráce, kupříkladu se zpěvačkou Beyoncé. Po světové premiéře snímků Lot 448 a Ezinma v rámci Tribeca Film Festivalu budou všechny filmy ke zhlédnutí na streamovacích platformách Google, Apple + a Amazon Prime. Ukázky filmů vytvořených v rámci projektu Bvlgari x Tribeca Female Trailblazers si můžete prohlédnout na tomto odkaze.

www: bulgari.com, tribecafilm.com

Sdílejte na
Related posts