Tři čeští návrháři, tři nové styly, jeden trend

Tereza Finková | Móda | 01/06/2023

Projekt RETHINK YOUR STYLE představuje secondhandovou kolekci studentky UMPRUM Hany Valtové a stylisty Filipa Vaňka, velké večerní Salon de nuit Borise Kráľe i pokračování řady Pop Zuzany Kubíčkové. Všechny spojuje téma udržitelnosti.

Stylista Filip Vaněk a studentka návrhářství UMPRUM Hana Valtová si hrají s tématem černého saka. Vytvořili kolekci zčásti nastylizovanou a zčásti přetvořenou, kompletně však vytvořenou ze second handu s cílem maximální udržitelnosti.

Filip Vaněk

Aktuální kolekce Borise Král’e nazvaná Salon de nuit se věnuje večerní módě. Looky jsou vysoce elegantní a mají propracovanou siluetu. Modely jsou tvarované vycpávkami a podšívkami, aby jejich tvary ještě více podpořily ženskou siluetu. Objevuje se v nich motiv kohoutí stopy, který je převeden do tvarování samotného střihu, nebo štrasových střapců. 

Boris Kráľ
Model z kolekce Salon de nuit

Kolekce Prêt-à-porter Zuzany Kubíčkové je pokračováním řady Pop. Velká ramena, vysoký pas, nové krejčovské detaily a živá barevná paleta tvoří osvěžující vzhled aktuální kolekce. Nadčasový šatník, nositelný na mnoho způsobů, je základem DNA této české návrhářky.

Model z kolekce Prêt-à-porter
Model z kolekce Prêt-à-porter

Kolekce byly realizovány pod záštitou projektu RETHINK YOUR STYLE by Syoss and Perwoll.

Foto | archiv
Le Grill

Aktuální číslo

Předplatné