Tvář prosincové Dolce Vity vítězkou světového finále prestižní soutěže Elite Model Look

redakce | Móda | 26/12/2021

Ve světovém finále 38. ročníku modelingové soutěže Elite Model Look zvítězila Češka Amélie Konšelová.

Skupina Elite World Group, přední světová síť talentů, oznámila 21. prosince 2021 vítěze 38. ročníku soutěže Elite Model Look. Jsou jimi: Amélie Konšelová (16 let, Česká republika) a ShiYi Zhang (19 let, Čína) zvítězili v kategorii modelka a model, Sara Ras (23 let, Nizozemí) získala prvenství v kategorii digitální tvůrce.

Všichni tři vítězové získali smlouvu s některou ze sítě agentur Elite World Group, do níž patří Elite Model World, Women Management, The Society Management, Supreme Management, Women 360 Management a EWG Management. 

Letošní plně virtuální událost představovala vyvrcholení celoročního hledání nových talentů z celého světa, do kterého se přihlásily desetitisíce adeptů. Do TOP 20 světového finále bylo vybráno 20 mladých talentů z 16 zemí světa ve třech kategoriích – modelka, model a digitální tvůrce. Alex Hanus, vítěz českého národního finále Schwarzkopf Elite Model Look se probojoval do TOP 5 mužů.

„Společnost EWG je hrdá na to, že stojí v čele rozvoje modelingu a managementu talentů. Letošní světové finále dokazuje, že jsme udělali další krok v naší evoluci od řízení talentů ke globální talentové mediální společnosti, protože jsme nehledali „jen tradiční modelky“, ale i tvůrce a inovátory, kteří nově definují módní prostředí,“ říká Julia Haart, výkonná ředitelka skupiny a spolumajitelka společnosti Elite World Group. „Úspěch modelky, modela nebo digitálního tvůrce dnes vyžaduje mnohem víc než jen přesvědčivý vzhled. Ať už je jejich platformou studio, scéna nebo stadion, společnost EWG může talentům pomoci využít tuto platformu k tomu, aby se z nich samotných stala značka a využili působení ve veřejném prostoru, aby světu ukázali, kdo jsou, nejen jak vypadají nebo co dělají.“

V třítýdenním digitálním soustředění si 20 národních finalistů prošlo mentoringem a digitálními výzvami. V rámci spolupráce s největšími talenty společnosti Elite se globálního soustředění zúčastnila také supermodelka a globální ředitelka vzdělávání pro Elite Model Look Coco Rocha, mezinárodní modelka a osobnost sociálních médií Jasmine Sanders, modelka, umělkyně a aktivistka Laetitia Ky, model, herec a autor Ruben Rua, někdejší účastníci soutěže Elite Model Look Valeria Buldini a Victor Ndigwe a finále uváděla generální ředitelka a spolumajitelka společnosti Elite World Group Julia Haart.

Amélie Konšelová se k vítězství světového finále vyjádřila následovně: “Jsem překvapená, ale zároveň velmi potěšená výhrou ve světovém finále Elite Model Look. Velmi jsem si přála v této soutěži uspět, ale do poslední chvíle by mě nenapadlo, že se to skutečně stane. Poznala jsem díky online světovému finále spoustu příjemných lidí z nejrůznějších států z celého světa, kteří se v modelingu pohybují a o to víc si této výhry vážím“.

Ředitel soutěže pro Českou a Slovenskou republiku a zároveň spolumajitel agentur Elite Prague a Elite Bratislava Saša Jány neskrývá své nadšení: „Jsem nesmírně hrdý na Améliin úspěch, kde po vítězství v národním kole Schwarzkopf Elite Model Look následovalo i vítězství na finále světovém. Navázala tím na úspěchy světových vítězek z České republiky, kterými byly Linda Vojtová, Denisa Dvořáková, Eva Klímková, Barbora Podzimková a Jana Tvrdíková. Česká republika se tak stala historicky nejúspěšnější zemí největšího projektu hledání nových tváří na světě, do kterého se ročně ve světě přihlásí více než 400.000 mladých lidí“.

Organizátoři soutěže Elite Model Look pokračovali, pod záštitou značky Rowenta, ve spolupráci s kreativním londýnským studiem Something™, aby mohli celý program realizovat zcela virtuálně, a to i přes probíhající pandemické omezení cestování, aby letošní finalisté mohli zažít stejné soustředění Elite Model Look, které nastartovalo kariéru některých nejúspěšnějších světových topmodelek.

Foto | Schwarzkopf Elite Model Look
Le Grill

Aktuální číslo

Předplatné