Zimní kolekce z dílny návrhářky Silvie Venturini Fendi objektivem Andrease Ortnera

redakce | Móda | 13/01/2021

Kreativní ředitelka FENDI Silvia Venturini Fendi se prostřednictvím dámské kolekce podzim/zima 2020–2021 ponořila do zkoumání dvojí osobnosti la donna FENDI. Na povrch se tak prodral koncept „jemné síly“ – ženská vznešenost nabitá emocemi a rituály uplatněná všude, od budoáru až po zasedací síň. Polarita barev a textur volá po hladké betonové šedi a teplých neutrálních odstínech v kontrastu k záplavě pastelových tónů a slunečné FENDI žluté.

Módní story Polarita najdete v aktuálním vydání Dolce Vity.

Nechybí ani odkaz na svět zvířat: na modelech z česané vlny a vykládaných kožešinách se rojí leopardí skvrny. Ručně pletená vlněná verze ikonické kabelky Baguette se přidává k rodině kožených nákupních kabelek a přívěsků inspirovaných vintage designem FENDI, který se vrací z předchozí pánské kolekce.
Šatník FENDI pro tuto sezónu se v souladu s netradiční kontrastností a elegantní monochromatičností opírá o opojnou směsici kašmíru, kožešin, kůže a krajky.
Kolekci dominuje struktura a hebkost, jež vyvolávají pokoutnou rovnováhu mezi přísnou strohostí a smyslnou nevázaností.
Provokativní, a přesto umírněná: FENDI femme fatale učí svojí troufalostí, a je tak silně aktuální.
Samozřejmě v kolekci nesmí chybět ani typické kožešiny, aplikované například přímo na vlněné sako pánského ražení.
Kolekce FENDI doplňků podzim/zima 2020–2021 ještě zdůrazňuje budoárová témata této sezóny. Mekoučké přezkové boty z jehněcí kůže i saténové kotníkové kozačky dodají své nositelce nádech ženy vamp.
Nové kabelky Peekaboo, dostupné ve třech velikostech, se otevírají do velkého „úsměvu“, za nímž se skrývají upravitelné vnitřní kapsy z hladkých a vzácných kůží.
Provokativní, a přesto umírněná: FENDI femme fatale učí svojí troufalostí, a je tak silně aktuální.
Střihy a celkově svršky si zakládají na projmutí v pase – zvonové důstojnické kabátky, vylepšené motorkářské bundy i dynamické blazery mají vyztužené živůtky a v ramenou jsou buď nabrané do špičky, nebo provázané s balónovými rukávy.
Slunečná FENDI žlutá barva se prolíná celou kolekcí.

fotograf: Andreas Ortner
styling: Jana Kapounová
modelka: Kim Riekenberg / A Management
light.assistant: Florian Harer
make-up: Hristina Georgievska / Grown Alchemist
vlasy: Miroslava Myšička / RED salon
produkce: CASHonly production

Foto | Andreas Ortner

Aktuální číslo

Předplatné