Zvlněné pobřeží jižního Portugalska tvoří přirozenou kulisu minimalistickému Casa Um. Na základech starého domu ho vystavěli architekti z ateliéru RUA.

Křeslo 30 od značky TON najdete v interiéru u jídelního stolu. Jeho elegantní design, vycházející z klasické tonetky, ladí s ostatními nábytkovými solitéry. Četné citace z venkovské architektury regionu Algarve pevně usazují prostý, ale ryze moderní Casa Um do kontextu středomořské krajiny. Jeho struktura je sestavena z několika menších objemů rozestavěných na terasovitém pozemku. „Do původní vrchní části domu, která je postavena v tradičním duchu, jsme umístili všechny společné prostory. Kuchyň, obývací pokoj a jídelna jsou v přímém kontaktu s vnější oddychovou zónou,“ popisují architekti projekt, jenž je prvním článkem nově vznikajícího místního řetězce stylového ubytování The Addresses.

„Ložnice se staly součástí nové budovy, která se nachází pod úrovní terasy. Díky tomu se nám podařilo zachovat jedinečné výhledy do krajiny a upozornit na starší část objektu,“ doplňují architekti. Okolní krajině je podřízen také interiér. Bílá, jemné tóny hnědé a zemité barvy se nesou celým prostorem. Ten doplňují už jen kvalitní materiály a solitérní nábytek. Součástí obývací místnosti s krbem je organicky tvarovaná sedačka, protipólem k její robustnosti jsou jemné linie křesla č. 30 od společnosti TON, které doplňují masivní dřevěný stůl v jídelní části.

Křeslo 30 od značky TON najdete v interiéru u jídelního stolu. Jeho elegantní design, vycházející z klasické tonetky, ladí s ostatními nábytkovými solitéry.

Casa Um nabízí hostům spoustu venkovních polosoukromých prostor – každá ze čtyř ložnic má své patio, součástí soukromé zahrady je bazén.

Sdílejte na
Related posts