Koncem května jsme se vypravili do Beskyd, respektive do jejich cípu vymezeného Rožnovem pod Radhoštěm, Kopřivnicí a Čeladnou. A právě v této horské vesnici, která je dlouhá desetiletí oblíbenou rekreační destinací obyvatel Ostravy, jsme pro vás vybrali tři nejstylovější ubytovací a gastro tipy. Užijte si je ještě letos v létě!

Mezi Lukami

Pokud bychom z pestré nabídky měli vybrat jen jedno místo, kde se ubytovat a odkud vyrážet na výlety, byl by to jeden ze dvou penzionů, které v Čeladné provozují manželé Daniela a Petr Hradilovi – Mezi plůtky a Mezi lukami (třetí projekt MEZI už čeká na stavební povolení). Sami s láskou, péčí a respektem k původním technikám a materiálům rekonstruují staré chalupy v luxusní apartmány. Jaký je mezi oběma objekty rozdíl? „Mezi lukami je pokračováním Plůtků, leží jen o pár minut dál a blíž lesu a horám. Jiné je, jako je jiné stavení, které tu bylo rekonstruováno – roubenka s kamenným chlévem a skleněným průjezdem. V domě jsou dvě ložnice a několik obytných prostor, luxusní kuchyně a jedinečná jídelna mezi lukami. Nejpůsobivějším prvkem interiéru je kromě všudypřítomného starého kamene, ručně opracovaného dřeva a tisíce detailů svítidlo Moon, které symbolicky propojuje vnitřek s venkem,“ popisuje Daniela Hradilová. V Čeladné žijí už dvacet let a místo jim učarovalo stejně jako „lufťákům“ z Ostravy, kteří sem dlouhá léta jezdí za čerstvým vzduchem. Neopakovatelnou atmosféru místa zachytila fotografka Romana Bennet.

Více informací na mezilukami.cz

Foto: Romana Bennet

Foto: Romana Bennet

Foto: Romana Bennet

Foto: Romana Bennet

Foto: Romana Bennet

TeeHouse

Daleko za hranicemi regionu začalo jméno Čeladná rezonovat kolem roku 2011 až v souvislosti s výstavbou exkluzivního hotelu Miura podle projektu ateliéru Labor13, který je přímo napojen na místní golfový resort. Nejnovějším přírůstkem do postupně kultivované krajiny je apartmánový projekt TeeHouse s wellness od architekta Víta Másla z ateliéru CMC architects. Architektonické řešení je inspirováno beskydskou krajinou a také jasným ortogonálním členěním účelových staveb původního jezdeckého areálu. TeeHouse Čeladná nabízí ubytování v srdci beskydských hor a v prvotřídním standardu. Budova je součástí resortu Golf Čeladná a hosté tak mohou naplno využívat všech benefitů a možností vyžití v areálu, mezi něž patří například hra na dvou mistrovských 18 jamkových hřištích prověřených PGA, klubová restaurace a bar s venkovním posezením.

Více informací na teehouse.cz.

Foto: BoysPlayNice

Foto: BoysPlayNice

Foto: BoysPlayNice

Foto: BoysPlayNice

Foto: BoysPlayNice

Kovárna

Přijedete-li do Čeladné jen na skok, nesmíte vynechat návštěvu bistra a kavárny Kovárna, kterou ze staré kovárny vybudovala a zároveň i provozuje architektka Romana Mališ Bílková. Sami jsme během pobytu v Beskydech nepotkali nikoho, kdo by nám tento úžasný podnik nedoporučil. K původním 50 m2 v historické části bylo v novém křídle dostavěno dalších 100 m2 plochy. Sto let staré cihly diktují základní výraz interiéru a spolu s kovovými prvky vytvářejí industriální nádech stavby. Ateliér je od kavárny oddělen roxorovou stěnou. Vychutnejte si tu domácí koláče, pečivo, dezerty i skvělou kávu a povzbuzující alkohol.

Více informací na tomto odkaze.

Sdílejte na
Related posts