Helena Heinz povznesla mýdlo na umělecký artefakt a jeho užití v nejčistší formu well-beingu. Zavedeme vás do jejího ateliéru Soap.arty perfume cabinet a prozradíme, co se za zdmi augustiniánského kláštera sv. Tomáše odehrává. Celý článek od Lenky Šubrtové čtěte v únorové Dolce Vitě.

Pro svůj talentovaný nos, šikovné ruce a cit pro estetiku neunikla pozornosti ani The New York Times a dostala se i do cestovních průvodců od Louis Vuitton. O to více příjemná a přitažlivá je skromnost, s níž o své práci vypráví, i přístup, který si zvolila a ctí. Příjemná směs vůní prostupuje celou místností, vše je zde bílé včetně Helenčina pláště, skleněné poklopy ukrývají mýdlové artefakty, vládne zde ticho a až posvátná atmosféra…

Rekonstrukci ateliéru na showroom a dílnu nesvěřila Heinz žádnému z českých designérů, ale krok za krokem jej vlastními nápady, ale i rukama přetvářela v alchymistickou svatyni. Trvalo jí to 404 dnů a výsledek je eklektickým mixem s velkou mírou upcyclingu dosloužených mramorových desek, vintage umyvadel, skleněných poklopů a baněk.

Sdílejte na
Related posts