Vášeň pro architekturu a design i sportovní nadšení se promítly do nové značky pomůcek pro balanční cvičení Balboa. Jejím elitním produktem jsou balanční boardy vyrobené z přírodních materiálů v designu Michala Hejzlara a Honzy Vondráka.

První kontakt s balance boardem se prý odehrál v Portugalsku v roce 2016, kde se Michal potýkal se surfem na oceánu. Myšlenka na výrobu vlastní desky a válce přišla hned – prototyp vyrobil z překližky a kanalizační trubky. Poté se Michal spojil s Honzou z architektonického studia Mjölk a začali společně pracovat na tom, aby se z banální podoby prkna stalo něco skvělého. „Design našich produktů je výsledkem pečlivého rozhodování nad každým detailem, tvarem i materiály, z nichž je balanční deska vyráběna. Používáme nejkvalitnější bukovou překližku, válce jsou z portugalského korku,“ říkají Honza s Michalem. A jak balance board vlastně funguje? Desku položíte na válec a jednoduše balancujete – procvičíte rovnováhu, motorické schopnosti mozku nebo doplníte svůj atletický trénink. Korkové válce je možné používat samostatně jako pomůcku na promasírování svalů.

„Naším cílem je vybudovat značku zaměřující se na výrobu krásných a zábavných sportovních doplňků,“ říkají majitelé Balboa Boards a představují svůj další produkt, pálky na Frescobol, rychlou variantu líného tenisu, která je populární na brazilských plážích.

Sdílejte na
Related posts