Ateliér designu oděvu a obuvi UMPRUM vedený Liběnou Rochovou se představí na prestižní přehlídce Paris Design Week + Maison & Objet. Od 7. září do 1. října bude v Českém centru v Paříži vystaven projekt Vive La France inspirovaný francouzskou kulturou, historií, uměním… Liběna Rochová zde bude zastoupena modely z kolekce Inside 23, za kterou získala cenu Módní designér roku 2022 v soutěži Czech Grand Design.

Vive La France, kolekce 15 vybraných modelů studentek a studentů ateliéru, spojuje nejen téma, ale i velmi důkladná příprava a provedení. Byly tvořeny s odkazem na zpracování haute-couture s důrazem na řemeslo a velký podíl ruční práce. Inspiračních zdrojů přitom bylo nepřeberné množství – život a dílo oblíbeného mima Jeana-Baptiste Debureaua, moderní balet a práce Maurice Béjarta nebo osobnost varietní umělkyně a spisovatelky Sidonie-Gabrielle Colette, která byla v roce 1948 nominována na Nobelovu cenu za literaturu. Kolekce v rámci meziateliérové spolupráce nafotili studenti Ateliéru fotografie II pod supervizí Štěpánky Stein. 

des. Valérie Vrbová

des. Vojtěch Bašta

des. Magdalena Rajnohová

Součástí výstavy v Českém centru v Paříži je pocta Liběně Rochové, která Ateliér designu oděvu a obuvi vedla až do letošního zimního semestru po dlouhých 15 let. Proto nebude chybět ukázka z kolekce Inside 23, za kterou získala cenu Módní designér roku 2022 v soutěži Czech Grand Design. Pracuje v ní se zářivými optimistickými barvami a vyjadřuje radost a lehkost. Inspiraci návrhářka čerpala ve výtvarném umění, tentokrát v obrazech malíře Petra Kvíčaly. Samotné modely doplní fotografie Koto Bolofa, které nafotil v Paříži pro Vogue CS.

des. Liběna Rochová, Inside 23

des. Liběna Rochová, Inside 23

Liběna Rochová společně se svým asistentem Vojtěchem Novotným své studenty vždy vedla k tomu, aby se po dokončení školy byli schopni uplatnit jak v módním průmyslu, tak ve vlastní tvorbě. Velkým přínosem pro začínající návrháře je také možnost pravidelně prezentovat své práce nejen na prestižních akcích doma, ale i v zahraničí. Pro studenty je totiž velkou příležitostí představit své kolekce přímo v Paříži na tak prestižní akci jako je Paris Design Week + Maison & Objet

Více info najdete na umprum.cz.

Sdílejte na
Related posts