Altar z pokoveného porcelánu navazuje na variaci čtyř vonných tyčinek a dvojici stojanů z vzácných dřev navržené sochařkou Terezou Štetinovou.

Český parfumérský dům Pigmentarium rozšiřuje portfolio designových objektů o porcelánový oltář z dílny výtvarníka a designéra Daniela Piršče. Pigmentarium Incense Altar slouží jako stojánek pro vonné tyčinky Bon Voyage a doplňuje tak dvojici vyřezávaných dřevěných stojanů navržených sochařkou Terezou Štetinovou v minulém roce.

Oválný stojan o velikosti lidské dlaně je vyroben ve dvou organických tvarech. Technikou pokovení poté povrch objektu získává dvě základní barvy, nimiž jsou modrá a růžová. Díky svému organickému tvaru se však zbarvení povrchu na oblých místech proměňuje v další variaci odstínů od zlaté po zelenou.

Daniel Piršč pracuje s porcelánem od roku 2005. Umělcův ateliér sídlí v rozsáhlém klasicistním objektu tzv. poštovního dvora v malebném jihomoravském vinařském městečku Mikulov. To se za poslední dvě dekády stalo centrem umění a designu, zejména díky festivalu Křehký Mikulov pořádaného skupinou Profilmedia, stojící za festivalem Designblok a značkou Křehký. Oblíbeným materiálem v Pirščových pracích je jednobarevný bílý porcelán s lesklým povrchem vyzdvihující tvarovou dokonalost a purismus. Druhou Pirščovou specialitou je právě technika pokovení, jež použil také ve spolupráci s parfumérským domem Pigmentarium. Mezi nejvýraznější počiny autora patří takzvané 3D tapety z roku 2009, tvořené větším množstvím plastických objektů.

Pigmentarium Incense Altar vytvořený Danielem Pirščem stojí 1.690 Kč.V prodeji je na pigmentarium.com, fyzicky pak v niche parfumeriích a koncept storech zastupujících značku Pigmentarium.

Sdílejte na
Related posts