Ravak je v rámci koupelen jedinou firmou z České republiky, která za uplynulý rok získala ocenění Good Design. Ikonickým černým puntíkem byl ocejchován excelentní design kolekce umyvadel Yard vzniklých ve spolupráci se studiem Vrtiška & Žák.

The Good Design Award je první, nejstarší a nejdéle udělovanou cenou na světě, která vyznamenává počiny v oblasti designu a architektury. Ocenění, které v roce 1950 spoluzakládali Charles a  Ray Eamesovi, Edgar Kaufmann,  Jr.  a Eero Saarinen, uděluje už 72. rokem americká instituce The Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design.

Kolekce Yard od studia Vrtiška & Žák zaujala porotu zapuštěnou odkládací plochou, která umožňuje částečně skrýt předměty denní potřeby, omezit tak koupelnový vizuální smog, přitom ale mít vše po ruce.  Součástí umyvadla Yard, které je k dostání v pěti nejžádanějších rozměrech, je kovová konzole pro zavěšení na stěnu. Podporuje kruhový charakter umyvadel a modeluje celkový výraz ztvárněním v černé či v bílé barvě nebo chromovanou povrchovou úpravou.

Studio Vrtiška & Žák, které mimo jiné i za kolekci Yard získalo v uplynulém roce cenu absolutních vítězů soutěže Czech Grand Design, k umyvadlům navrhlo i trubkový nábytek a akrylátovou vanu, na jejichž výrobě Ravak pracuje.

Více info na ravak.com.

Sdílejte na
Related posts