Do uzávěrky přihlášek soutěže Interiér roku 2020 zbývá necelý měsíc. Vítězové šestého ročníku soutěže pro architekty i interiérové designéry obdrží skleněné solitéry navržené designérem Borisem Klimkem.

Přestože jsme se výsledky posledního ročníku soutěže Interiér roku dozvěděli relativně nedávno, už za několik týdnů se uzavřou přihlášky projektů vytvořených v rámci turbulentního roku 2020. Ten byl v oblasti interiérového designu výjimečně plodný. Architekti a interiérová studia mohou své realizace přihlašovat do soutěže do konce února.

Autoři: Bělohradská Tomsová Architects

Autoři: Urban Interior

Autoři: Edit! Architects

„Interiér roku je jediné ocenění, o nějž se mohou ucházet profese architektů i interiérových designérů společně a jehož ústředním tématem je vnitřní prostor. Interiéry nás téměř intimně obklopují po většinu našeho života a tím nás intenzivně ovlivňují. Jejich kvalita je tedy pro kvalitu našich životů naprosto klíčová“ říká ředitel a zakladatel soutěže Petr Tschakert.

Ceny Interiér roku 2017, autoři deForm – Jakub Pollág a Václav Mlynář

Autorem letošních cen je designér Boris Klimek, který naváže na práci Ronyho Plesla, Jakuba Pollága a Václava Mlynáře nebo Michaely Tomiškové a Jakuba Janďourka ze studia Dechem.

Designér Boris Klimek

Ceny budou předávány v kategoriích:

1. Absolutní vítěz – vybraný porotou z vítězů napříč kategoriemi
2. Soukromý interiér – novostavba
3. Soukromý interiér – rekonstrukce
4. Veřejný interiér I. (restaurace, kavárny, hotely a ubytovací zařízení)
5. Veřejný interiér II. (služby, školy zdrav. zařízení a veřejné prostory)
6. Interiér roku SOMFY (kanceláře, huby a coworkingová centra)
7. Cena novinářů (interiéry vybrané novinář. porotou napříč kategoriemi)
8. Interiér roku Velux (interiéry se skvělým řešením denního osvětlení)

Osmnáctičlenná mezinárodní porota v čele s prorektorem Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze profesorem Jiřím Pelclem vyhlásí vítěze šestého ročníku v úterý 18. května 2021 v pražském Centru současného umění DOX v rámci mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum.

www: interierroku.cz

Úvodní foto: Rekonstrukce bytu v Lannově ⁠/ Edit! Architects

Sdílejte na
Related posts