Designérka šperků 27JEWELRY Lenka Kerlická představuje novou značku 27ASCENT. Mezi první produkty patří kolekce aromalamp Aithér z dílny talentované designérky Elišky Monsportové.

Známá šperkařka Lenka Kerlická se rozhodla rozšířit pole působnosti. Pod značkou 27ASCENT chce nově tvořit výjimečné produkty pro životní styl. S přípravou prvního kousku oslovila designérku Elišku Monsportovou, která je čerstvou absolventkou Ateliéru designu na pražské UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla a autorkou úspěšné kolekce difuzérů pro značku Scent Roche parfémářky Kateřiny Šantrochové. Pro 27ASCENT Monsportová vytvořila návrh a zároveň se postarala o precizní technické zpracování. Kolekce čtyřech aromalamp si hraje s organickými texturami a stopami, které jakoby zanechal jemný vánek, linoucí se vůně vzduchem, rozbouřené moře, sypký písek, nebo družné hlasy u společné večeře. Vznikl tak objekt, který v sobě spojuje všechny tyto pocity a nálady.

Na každou aromalampu se vyrábí speciální forma, která se při foukání v novoborské sklárně musí rozbít. Jen takovým časově náročným způsobem může vzniknout signifikantně organický reliéf skla. Každá lampa má proto jedinečný tvar i barvu.

„AITHÉR je pro mě spojení síly ohně, jemnosti vůně, křehkosti skla a kujnosti kovu. Všechny čtyři ‚materiály‘ jsou v mém životě hodně důležité. Obdiv ke sklu, které jsem začala zpracovávat v ohni mě přivedl k práci se šperkem, a tak se kov stal velmi zásadním materiálem v mém životě. Vůně je pro mě zdrojem pohody, inspirace a pomáhá mi balancovat energii v průběhu dne. Osobně používám naturální esence, vykuřovadla a různé mixy přírodních vůní vyrobených na míru. Nenacházela jsem však esteticky krásnou lampu, která by pocit z vůně posunula na ještě hlubší prožitek a byla zároveň designovým doplňkem domácnosti. Proto jsem za pomoci šikovného týmu českých umělců vytvořila AITHÉR,“ vysvětluje Lenka Kerlická.

Skleněný unikát vyjde na 22 000 Kč a je k vidění a zakoupení v butiku 27JEWELRY na adrese Újezd 19, Praha 1.

Sdílejte na
Related posts