Budapešťský týden designu nás nadchnul na celé čáře. V impozantním prostorách paláce Adria jsme měli příležitost poznat nejen maďarské tvůrce, ale i designéry např. z Česka, Polska nebo Chorvatska. Pořádající Maďarská agentura pro módu a design (HFDA) připravila expozici, která byla sama o sobě uměleckým dílem. Komentované prohlídky s programovým ředitelem a kurátorem výstavy Gasparem Bontou zasadily představené produkty do kontextu a fascinující veřejná diskuze se světoznámou milánskou galeristkou Rossanou Orlandi pak byla třešničkou na dortu celé akce.

Na 4. ročníku 360 Design Budapest se představilo izraelské Teo Studio s ručně tuftovanými tapiseriemi, Lala Tóth se svým Unidentified T-Shirt Object (UTO), Eszter Hanko s průhledným nafukovacím křeslem, lampy Clayp vyráběné ženami na Ukrajině ze směsi bylin, mramorového prachu, recyklovaných vláken a hlíny ze sedmi ukrajinských regionů, ale i čeští tvůrci Jakub Knápek, Sára Drobíková, Johan Pertl a Master & Master. Výstava přinesla i několik paralelních událostí, jako je víkendový Független Iparművészeti Kortárs Szalon (Nezávislý veletrh současného umění), kde si návštěvníci mohli zakoupit umění přímo od tvůrců. To vše bylo doplněno unikátní výstavou v galerii Virág Judit, která ještě více prohloubila kulturní a kreativní pestrost Budapešti a celého regionu. 

Teo Studio

Clayp

Sarakele

Eszter Hanko

Pokud jste dosud 360 Design Budapest neměli v hledáčku, určitě ho přidejte na svůj seznam pro příští rok. Velké poděkování patří organizátorům za nádherný a inspirující týden.

Více info najdete na 360dbp.com.

Sdílejte na
Related posts