Hledáte jedinečný zážitek, kde se snoubí umění, design a hravost? Pak si nenechte ujít UMPRUMSHOP 2023, který se koná od 7. do 10. prosince v Technologickém centru na Mikulandské 134/5 v Praze. Tato akce je otevřená denně od 11 do 20 hodin a slibuje něco pro každého. Vernisáž se koná 7. prosince v 18:00 – skvělá příležitost podpořit mladé české umělce a designéry.

Gréta Kušnírová

UMPRUMSHOP, konaný pod záštitou Ateliéru módní tvorby, je výstavou a prodejem prací studentů, absolventů a absolventek UMPRUM. Můžete se těšit na širokou škálu produktů, které jsou ideální nejen jako vánoční dárky, ale především jako originální příspěvek k podpoře lokálního umění.

Karolína Vintrová

Téma letošního ročníku, „dětská radost a hravost“, se odráží v celkovém vzhledu a nabídce produktů. Kurátorka Markéta Hájková přiblížila, že cílem bylo „otevřít lidskou fantazii“ a vytvořit prostředí, které evokuje pocit bludiště nebo dětské stavebnice. Architektonický tým, vedený Nikolou Bekovou, se zaměřil na vytvoření prostoru, který bude působit dynamicky a nabídne návštěvníkům možnost objevování.

Dita Buchtová

Ekologická udržitelnost je klíčovým prvkem UMPRUMSHOPu, což je poznat nejen u nabízených produktů, ale i v celkovém konceptu výstavy. Tento přístup podtrhuje, že recyklace a upcyklace jsou neodmyslitelnou součástí současného uměleckého myšlení.

Zařaďte UMPRUMSHOP do svého prosincového kalendáře a nechte se inspirovat kreativitou, která zde přímo pulzuje. A nezapomeňte – platba je možná pouze v hotovosti (a ač je letošní akce v duchu hesla „kdo si hraje, nezlobí“, bankovky z Dostihů a sázek nechte raději doma).

Více info na: UMPRUMSHOP.

Sdílejte na
Related posts