warm up

Naším dubnovým tématem je sport, beauty a wellness. Nemusíte se bát, nebudeme na vás vyvíjet nátlak v duchu „léto se neúprosně blíží, a tak je nejvyšší čas začít hubnout do plavek“. Naše motivace přišla odjinud. Všimli jsme si totiž, že v uplynulých letech začaly v Česku vyrůstat velmi zdařilí následovníci klasických sokoloven – nové sportovní haly a sportoviště. Nenajdete je přitom jen ve velkých městech, ale také v menších obcích, protože stejně jako kdysi sokolovny nejsou moderní sportovny pouze místem pro cvičení, ale také společenského života. A tak jsme se usnesli, že se porozhlédneme a pár zdařilých příkladů vám představíme.

Víme rovněž, že mnoha českým designérům není pohyb a sport cizí, oslovili jsme proto trojici autorů, kteří se věnují fotbalu, jízdě na kole a na skateboardu, zda by se s námi nepodělili o postřehy ze své oblíbené disciplíny. A rovnou jsme při tom pořídili jejich portréty – takhle jste Petra Babáka, Jana Klosse a Jana Čapka ještě nikdy neviděli.

Pamětníky jistě potěšíme módním editorialem aneb naší neotřelou verzí domácí posilovny jako vystřiženou z poloviny 80. let, kdy se z jednoho ze dvou televizních kanálů linul úvod disco hitu No tengo dinero italské skupiny Righeira, předznamenávající pořad Cvičme v rytme. A pokud se sami chcete pustit do cvičení, vybrali jsme pro vás pár tipů na sportovní náčiní předních světových značek. Zjistíte také, co má společného americká šperkařská legenda Tiffany & Co. s americkým fotbalem a basketbalem a jak si svůj byt zařídil vyhlášený pražský kadeřník Robert Starý. A nakonec vám ukážeme pár wellness hotelů, kam můžete po dlouhé zimě vyrazit nabrat síly.

Ale ani ten, komu se cvičit nechce, nepřijde zkrátka. Dolce Vita je jako vždy plná aktuálních novinek a tipů. Ukážeme vám, jak se vyrábí ojedinělý nábytek a doplňky značky Zlesart, představíme nádhernou Villu Serralves v Portugalsku, jež patří k nejzářivějším evropským příkladům stylu art deco. Pozveme vás do nově otevřeného pražského hotelu Andaz, kde nám připomněli epickou legendu o Bruncvíkovi, na kterého se mezi všemi Šemíky, Oráči, Libušemi a dcerami Krokovými zapomíná. Schválně: víte, co má společného Bruncvík a dvouocasý lev z českého státního znaku? A jako obvykle s vámi vyrazíme na cesty – tentokrát do Humpolce, kde zjistíte, kolik toho takové desetitisícové město umí nabídnout.

Milé čtenářky, milí čtenáři, cvičte s námi!

šéfredaktor
Vladan Šír

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + Ecce Vita Day Ultra

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a denní výživný krém Day Ultra kombinující přírodní ingredience a technologický pokrok od české značky Ecce Vita v hodnotě 1 590 Kč jako dárek.

Denní výživný krém vyvinutý dle originální receptury české značky Ecce Vita je vhodný pro regeneraci a obnovu buněk, zvýšení tvorby kolagenu, zlepšení mikrostruktury pokožky a vyhlazení vrásek kolem očí. Poskytuje viditelné a udržitelné vypínací účinky, vyživuje pleť a má anti-age účinky. Obsahuje extrakty ze speciálních řas, bylin, přírodních olejů a vědecky podložených aktivních komplexů s vybranými ingrediencemi v „cosmos approved“ kvalitě.

Nová řada přírodní kosmetiky Ecce Vita je zaměřená na život v „digitálním věku“. Neustálý a vzrůstající kontakt člověka s elektronickými přístroji způsobuje zatížení pleti různými druhy nového umělého záření, které proniká do hlubších vrstev pleti a může způsobit její předčasné stárnutí.

Více se o krému dozvíte na eccevita.cz.


foto na obálce: Matúš Tóth
styling: Lenka Kermes
set design: Marek Cpin
modelka: Karolína Ch. (Elite model management )
modelka má na sobě kraťasy a top, obojí Sportmax; kabelka a boty, obojí Fendi

Sdílejte na
Related posts