Od čtvrtka 2. září do středy 8. září 2021 se bude v areálu značky Egoé v moravských Bílovicích sklízet design. Jste zváni!

O čem je průmyslový design? Rozhodně ne o volnomyšlenkářském tvarování. Jde o zohlednění všech požadavků konstruktérů, techniků i technologu. O namíchání toho správného mixu vizuální atraktivity a ergonomie. A přitom je nutné přemýšlet o materiálech, výrobních postupech a nákladech. Je to prostě tvrdá práce. Ale když se dobře zaseje, sklizeň stojí za to.Co je to design? Exkluzivní limitované série drahých šperků a váziček? Nebo řešení předmětů každodenní potřeby, věcí, které nás obklopují na každém kroku? Existují tedy dva designy? Jednomu se nějaká ta chybička ve funkčnosti odpustí, kdežto ten druhý dává dokonalou účelnost na první místo? Jeden, který uměle roztáčí kola konzumu a druhý, který usiluje o co nejdelší životnost a musí dávat smysl mimo jiné i obchodně. Přijďte se podívat na ten druhý.

Představí se sériově vyráběné produkty, jejichž vzhled a funkčnost se zrodily v procesu hledání kompromisů. Ukáže se design, který stojí pevně nohama na zemi, ctí funkčnost, vyrobitelnost navrženého produktu i jeho přiměřenou estetickou hodnotu.

Připravovaná přehlídka volně navazuje na aktivity již zaniklého Design centra České republiky. Výstava, instalována přímo ve výrobních prostorech bílovického areálu, bude během dne doplněna o komentované prohlídky.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 2. září ve 18.30. K vidění bude až do středy 8. září. V pátek od 15.00 do 22.00 a o víkendu od 10.00 do 16.00. Více informací najdete na znedesignu.cz.

Sdílejte na
Related posts