Šťastná to žena, napadne mě při pohledu na Ivanu Kocmanovou, která svůj textilní projekt BRO. postavila na svých vyšívacích skills a je s ním nadmíru úspěšná. „Poslední půlrok jsem pracovala na nové kolekci sedmi výšivek pro Czechdesign – oči i záda mám na odpis, ale je to hotové,“ popisuje Ivana svůj aktuální stav. Kolekce nazvaná You Are My Good Days bude k vidění od 13. června do 31. července v rámci projektu Pop Up Shop Window v obchodě Czechdesign v Myslíkově ulici na Praze 1.

Nová kolekce sedmi ručních výšivek BRO. You Are My Good Days zachycuje několik momentů blízkosti vytržených z kontextu reality, ohraničených pomíjivostí a přikrášlených představivostí, výběrem barev i hravých detailů. Ivana tak pokračuje ve své vytýčené cestě, kdy na motivy fotografií pomocí výšivky s nadsázkou a lehkostí analyzuje současnost a vytváří obrazy i dekorativní interiérové nebo módní doplňky.

Jemná struktura podkladového „mírumilovného“ hedvábí Eri a Muga (při jeho zpracování se neusmrcují larvy motýlů) umožnila vyšívat i nejjemnější linky ručně barvenými hedvábnými nitěmi. Větší plochy jsou vyšité niche matnými hedvábnými nitěmi, které se v několika stovkách barevných odstínů vyrábí už od roku 1820 v malé pařížské manufaktuře. Okraje všech výšivek jsou začištěné ručně háčkovaným hevábným lemem.

Ivanu fascinuje městský život, subkultury, pouliční móda,
ve své tvorbě často reflektuje témata osobní svobody, mateřství a feminismu. BRO. výšivky jsou zastoupeny ve stálé sbírce Uměleckoprůmyslového muzea Moravské Galerie v Brně.

Více info na by-bro.com a na czechdesign.cz.

Sdílejte na
Related posts