Po osmi letech se legendární brněnský hotel Avion opět otevře veřejnosti. Od 4. do 7. října totiž přivítá návštěvníky největší místní přehlídky designu Brno Design Days. Za architektonickou koncepcí akce a návrhy instalací stojí studio KOGAA, jehož zakládajícím partnerem je Alexandra Georgescu, která je rovněž hlavní kurátorkou festivalu. Hvězdami třetího ročníku BDD budou Bertrand Schippan ze světoznámé architektonické kanceláře MVRDV, české studio deFORM, písmař a typograf David Březina z Rosetta Type Foundry či fashion designérka Margherita Carrara, která sbírá zkušenosti v nejslavnějších módních domech světa!

Margheritu jsme dva týdny před startem přehlídky Brno Design Days zastihli v ateliérech módního domu Christian Dior. „Aktuálně intenzivně pracujeme na velmi krásné a velmi tajné kolekci Spring Summer 2019. V předpřehlídkovém modu vás taková práce naprosto pohltí, dostane se vám pod kůži a žene vás na samou hranici možností. To je prokletí i požehnání povolání módního návrháře. Na stranu druhou vás takový tlak naučí řešit problémy a dá vám možnost objevit nové postupy. V pletené módě, která je mojí doménou, se člověk nikdy nepřestane učit.“ Zajímalo nás, co zákazníci a fanoušci vysoké módy nevidí: „Každá přehlídka je doslova vrcholem ledovce. Progresivní set design, krásné modelky a celý přehlídkový kolotoč vzniká proto, aby dal vyniknout modelům, za kterými stojí skuteční lidé. Snové šaty reprezentují dlouhé hodiny každodenní tvrdé práce celého týmu, pot, vztek a potýkání se s neznámými výzvami.“ S módní návrhářkou se můžete na Brno Design Days potkat na workshopu, který se uskuteční v sobotu 6. října od 13 hodin. Potřebovat a pracovat budete se základním prvkem šatníku – bílou pánskou košilí.

A kde se mladá umělkyně Margherita Carrara vidí za 10 let? „Budu navrhovat pletenou módu, věnovat se umění, zahradničení, psaní, pilotování letadla, budu tančit a pravděpodobně skončím vyčerpaná v odborné péči. Nejsem si úplně jistá, ale rozhodně jsem připravená objevovat!“

 

Sdílejte na
Related posts