Pátá edice prodejního pop-upu Má Vlast Edit proběhne od 14. do 19. října v objektu bývalé továrny u olomouckého hlavního nádraží, kde dnes sídlí moderní multifunkční stavba propojující kulturu, práci a odpočinek.

„O Olomouci je čím dál více slyšet a za posledních pár let v ní vzniklo spoustu zajímavých projektů. Například došlo ke kompletní opravě historické radnice s orlojem nebo dostala zelenou výstavba zásadní instituce Středoevropského fóra v těsné blízkosti Muzea umění. Olomouc je studentské město, díky tomu se zde koncentruje kultura i umění, spolu s kavárnami, restauracemi a dalšími zajímavými koncepty,“ popisují hanáckou metropoli zakladatelky projektu Magda Žůrková a Ivona Petružálková.

Telegraph, otevřený v roce 2019, v sobě ukrývá galerii, kavárnu, coworkingové prostory, sál a nástavbu s loftem a střešní zahradou.„Návštěvníci budou mít možnost projít si prakticky celý Telegraph a na vlastní kůži zažít jeho různé funkce – navštívit zdarma galerii, v rámci přednášek a workshopů se podívat do kinosálu nebo se občerstvit v kavárně, která nabízí i denní menu nebo víkendový brunch,“ zve Alžběta Smejkalová, manažerka Telegraph.

Prodejní pop-up showroom se bude odehrávat v moderní nástavbě, zvané Loft, která jinak slouží také k ubytování. „Pop-up showroom tu pořádáme poprvé a těšíme se, že veřejnosti představíme prostor samotný i jeho možnosti využití,” doplňuje Alžběta Smejkalová.

Telegraph letos společně s dalšími 29 stavbami získal nominaci Českou cenu za architekturu. Propojení tohoto uměleckého centra a platformy Má vlast Edit je pokračování záměru přiblížit veřejnosti zajímavá místa.

Jan Černý, Kristýna Malovaná

ODIVI

Klára Nademlýnská, Prestige x Jan Černý

JARDAPRAHA

JARDAPRAHA

Kristýna Malovaná

LEEDA

LEEDA, Kristýna Malovaná

Jaroslav Vích

Jaroslav Vích

V prostorách Telegraphu vznikl i také doprovodný vizuál akce. Atmosféru zachytil fotograf Marek Jarkovský, múzou pátého edice je modelka Amélie Konšelová, rodačka z Nezamyslic u Olomouce a vítězka loňského ročníku světového finále modelingové soutěže Elite Model Look. Amélie má na sobě modely od českých designerů, jejichž čisté linie odráží minimalistickou podstatu prostoru.

Více informací o programu a vystavujících najdete brzy na mavlastedit.cz.

Sdílejte na
Related posts