Módní show se konala v historické budově bývalého Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí, kde sídlí designový hotel Andaz.

Vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi na pražské UMPRUM, Liběna Rochová, a její studenti vytvořili speciální capsule kolekci o 10 modelech, která je inspirována starými pověstmi českými a úzce propojená s designem hotelu Andaz Prague, který je dílem madridského studia Brime Robbins.

Modely jsou, stejně jako design hotelu, inspirovány českými mýty a legendami. V jejich popředí stojí legenda o knížeti Bruncvíkovi a jeho dobrodružném putování, setkání s bájným ptákem Nohem i bílým lvem, který se stal součástí jeho erbu. Inspirací se stala také kněžna Libuše, která proslula svými věšteckými schopnostmi. Do projektu se zapojili designéři: Julia Sadloňová, Alexandra Gnidiaková, Barbora Kotěševcová, Magdalena Rajnohová, Jan Smejkal, Hana Valtová a Vojtěch Bašta.

„Vážím si nabídky hotelu Andaz Prague, byla to pro studenty a mě velká výzva. Vyprávíme oděvní příběhy českých legend které byly inspirací pro výtvarné zpracování interiérů hotelu,“ doplňuje designérka a umělkyně Liběna Rochová, která pro Dolce Vitu nedávno popsala svůj jedinečný přístup k vedení ateliéru.

„Rozhodli jsme se podpořit tento kreativní projekt se studenty UMPRUM pod vedením významné české módní návrhářky Liběny Rochové, protože si přejeme, aby se náš hotel Andaz Prague stal místem, kde se potkávají české talenty napříč různými umělec kými obory,” komentuje Doris Hecht, generální manažerka hotelu Andaz Prague.

Sdílejte na
Related posts