Přístroj Clarisonic byl v roce 1994 vyvinut celkem pěti vyhlášenými inženýry a dermatology v americkém Seattlu. Původně se měl stát nezbytným pomocníkem odborníků v dermatologických ordinacích, ale díky převratným výsledkům byl uveden i do malobchodního prodeje. Zákazníkům tak nabízí denní čištění pleti, jež trvá pouhou minutu, ale přináší nevídané výsledky. Dokonale vyčistí pokožku obličeje i těla, šetrně odstraní odumřelé buňky, nečistoty, make-up, přebytečný maz, velmi účinně bojuje s nedokonalostmi pleti, vyrovnává povrch pleti, projasňuje, zmenšuje viditelné póry a násobí účinky jakéhokoli dalšího kosmetického produktu, který po vyčištění pleti použijete. Toto všechno dokáže díky patentované sonické technologii (pouhým okem prakticky nepostřehnutelné pohyby štětinek vpřed a vzad v sonické frekvenci, která fyzicky představuje více než 300 pohybů za sekundu).  
Použití: Začněte navlhčením štětinek sonického kartáče Clarisonic vodou (voda zajistí ještě rychlejší a snadnější odplavení nečistot) a aplikujte malou dávku svého oblíbeného čistícího přípravku přímo na hlavici (může to být speciální přípravek značky Clarisonic nebo jakýkoli váš oblíbený produkt – pěnivý gel, mlého, tonikum, micelární voda, atp). Nebo můžete čistící přípravek nejprve rovnoměrně rozetřít po obličeji a až poté přiložit navlhčený kartáček na obličej a začít s masáží. Po spuštění následuje minutová masáž celého obličeje sonickou hlavicí – prvních 20 vteřin masírujte čelo, druhých 20 vteřin se věnujte nosu a bradě a posledních 10 +10 vteřin patří tvářím. Stopky samozřejmě nepotřebujete, protože po každém časovém úseku vás přístroj pípnutím upozorní, že se máte přesunout na další část obličeje. Po minutě čištění stačí obličej opláchnout nebo otřít vatovým tamponkem. Přístroj je navíc dokonale voděvzdorný, a tak můžete obličej čistit i ve sprše nebo dokonce ve vaně. Na jedno nabití vydrží 20-30 použití, jednotlivé kartáčky byste měli vyměnit po třech měsících používání.   
Naše postřehy a tipy: Díky sonické technologii odstraníte z obličeje všechny nečistoty několikásobně důkladněji než klasickým čištěním. Po klasickém odlíčení a čištění pleti sice pokožka vypadá čistě, ale věřtě nám, není! Ulpívají na ní zbytky nečistot a make-upu, které se časem hromadí a zhoršují kvalitu pleti a urychlují stárnutí. Vatovými tampony nebo čistícími gely a mléky zkrátka nikdy nebudete schopni získat dokonale čistou pleť. Abychom se o umění Clarisonicu přesvědčili, nanesli jsme na hřbet pravé a levé ruky běžný make-up a levou ruku jsme odlíčili klasickým způsobem (několikrát jsme použili vatový tampon napuštěný micelární vodou) a na pravačku jsme použili Clarisonic. Pod mikroskopickou UV lampou jsme poté zkoumali výsledky. Levý hřbet ruky (byť na první pohled vypadal, že je beze známek make-upu) zůstaly výrazné stopy líčidla v jednolité vrstvě, zatímco pravá ruka byla opravdu opravdu opravdu čistá! Přístroje jsou navrženy tak, aby nepoškodily přirozené ochranné bariéry pleti. Jednoduše řečeno: s Clarisonicem své pleti neublížíte, ani kdybyste chtěli. I tak ale může být vaše pleť po prvním použití trochu vystrašená, během několika dní si však zaručeně zvykne a bude spokojenější, mladší a především dokonale čistá – vyzkoušeno, zažito! Základní použití je doporučeno jednou denně, ale dle potřeby můžete používat i ráno a večer.

Na český trh přichází Clarisonic ve dvou variantách, přepychové verzi Clarisonic Plus (na obličej i tělo; v prodeji za 5850 Kč) a cestovní, chcete-li skromnější, verzi Clarisonic Mia 2 (pouze na obličej; v prodeji za 3880 Kč). V doplňkovém sortimentu najdete také speciální čistící přípravky Clarisonic a speciální druhy hlavic pro různé typy pleti (extrémně citlivá pleť, problematická pleť s výraznými póry, ad.). V prodeji se přístroje Clarisonic objeví v září 2013 exkluzivně v síti parfumerií Sephora v Praze a v Brně, ale už ode dneška je můžete zakoupit v Sephoře v pražském obchodním centru Palladium. sephora.czclarisonic.cz

Sdílejte na
Related posts