V kategorii Dámský komerční účes Praha v soutěži Czech and Slovak Hairdressing Awards bývá největší tlačenice. Těchto 5 pražských kadeřníků si letos v nelítostné konkurenci “urvalo” nominaci pro sebe. Tento rok se v asi nejprestižnější kategorii celého klání o titul Kadeřník roku objevilo nejvíce překvapení, když se do velkého finále neodstala osvědčená jména kadeřnických matadorů. Nominovaní se snad poprvé v historii rekrutují z menších salonů a na scénu se neomylně dostávají nová jména, která překvapila světovou kvalitou svých prací a svěží kreativitou.

Ve prospěch pražských kadeřníků hrají naprosto profesionální podmínky, ve kterých jejich kolekce vznikají (fotí nejlepší módní fotografové, líčí ostřílení make-up artisté a oblékají přímo sami návrháři nebo protřelí stylisté). Přesto si ale dovolíme malou výtku. Pravidla říkají: “Požadavkem této kategorie jsou komerční, nositelné účesy, odrážející současné trendy. Použít lze pouze dámské modely. Příčesy lze použít doplňkově, ne výhradně (tedy alespoň 1 účes musí být vytvořen bez pomoci příčesů). V rámci této kategorie je volen kadeřník roku.” Zdá se nám, že některé ze setů, jež se v pražské kategorii dostaly do finále, by měly být řazeny do kategorie Kolorista roku. Ale protože z této odborné disciplíny nemůže vzejít celkový vítěz, objevují se nám v komerci. Dámský komerční účes Praha pak rázem chytá velmi avantgardní nádech a nositelnost některých kreací je na pováženou. Abychom byli spravedliví, tento účelový trend je ze stejných důvodů (možnost celkového vítězství) patrný i v kategoriích Dámský komerční účes Čechy, Morava i Slovensko.  
A protože jsme na domácí Prahu přísní, přidáme ještě jedno šťouchnutí. U autorky prvního nominovaného setu nám byla její kolekce na první pohled (a už několikátý rok po sobě) poněkud povědomá. Na pohled druhý nám dokonce připomínala vítězné sety trojnásobné Kadeřníce roku, Jany Burdové z Teplic. Možnou míru inspirace posuďte sami: ZDE.

MISHA ČADKOVÁ, Misha/hair studio, Praha

LEONA MICHALOVÁ, Salon Fame, Praha

ALENA POLÁČKOVÁ, Salon Lorma, Praha

JAN SIPPL, Vlasové studio Twins, Praha

BRONISLAV WOLNY, Daniela Hair Style, Praha

Sdílejte na
Related posts