Certifikovaná přírodní kosmetika poskytuje luxusní péči

Pokožka si zasluhuje tu nejlepší a nejšetrnější péči. Proč ji zatěžovat ropou a chemickými látkami, které jsou obsaženy v běžné kosmetice? Hýčkejte ji přírodními produkty a zbavte se kosmetiky i líčidel, s kterými si na pokožku denně nanesete přes 500 různých syntetických chemikálií.

Proč říci sbohem chemii?

Máte s konvenční kosmetikou dobré zkušenosti a říkáte si, proč byste ji měli přestat používat? Chemické látky nezůstávají pouze na kůži, ale filtrují se přes ni do celého organismu. Nenechte se zmást svou hebkou pletí po použití takové kosmetiky. Příjemný pocit způsobuje silikon, který ucpává póry a přispívá ke vzniku vrásek.

Organická kosmetika

Za přírodní kosmetiku je označována i taková kosmetika, v níž je zastoupena jedna rostlinná složka a zbytek tvoří chemie. Zajímejte se proto o složení a dopřejte si luxusní péči se stoprocentní přírodní kosmetikou, jež někdy naleznete pod názvem „organická kosmetika“. Jednotlivé složky pocházejí z ekologického zemědělství a přípravky se netestují na zvířatech. Na výrobu se používají recyklovatelné obaly.

Hledejte certifikáty

Zjistěte si, jací výrobci kosmetiky vyznávají ryze přírodní politiku a zda jsou jejich výrobky certifikované. Hledejte například českou známku zaručující přírodní kvalitu CPK (Certifikovaná přírodní kosmetika). Nejstarší německou známkou je BDIH a mezi známé francouzské známky patří EcoCert. Produkty bez živočišných produktů jsou značeny nápisem „Vegan“.

Vaše pokožka může zareagovat při přechodu na přírodní kosmetiku vyrážkou. Nemusí jít o alergii, ale o důkaz, že se pokožka čistí a sžívá s přírodními látkami. Nástup účinků je pomalejší než u běžné kosmetiky, ovšem výsledný efekt vydrží o poznání déle. Certifikovanou přírodní kosmetiku naleznete zejména v e-shopech, kde jsou k sehnání ucelené řady. Investice do nich se Vám vyplatí!

Sdílejte na
Related posts