Současně s uvedením Dom Pérignon Vintage 2005 přichází šampaňský dům s projektem Decoding. Po tři roky se bude v laboratoři legendární španělské elBullifoundation podle její metody Sapiens zkoumat a definovat, z čeho se skládá DNA vintage ročníků. 
Cesta do hlubin duše ročníkových šampaňských. Tak by se dal také nazvat projekt Decoding. Když se šéfkuchař a kulinářský experimentátor Ferran Adriá poprvé setkal s Richardem Geoffroyem, sklepmistrem Dom Pérignon, udivovalo ho, že ačkoli sám již mnoho vintage šampaňských ochutnal, stále neměl odpověď na otázky: V čem spočívá jejich jedinečnost? Je v procesu jejich výroby ještě místo pro kreativitu, která by změnila jejich budoucnost? Jak se ročník od ročníku vína Dom Pérignon vlastně vyvíjejí? A jaký je jejich výraz? Jak můžeme pozvednout naši konzumentskou zkušenost na úroveň, kterou 300 let nazad Pierre Pérignon popsal tak, že „pije hvězdy“? Dlouhodobý projekt Decoding chce na všechny tyto otázky a mnohé další najít odpověď a dokázat, že ačkoli na způsobu produkce šampaňského se stovky let skoro nic nezměnilo, neznamená to, že evoluce je nemožná. Výzkum v elBullilab již začal a Ferran Adriá stihl vytvořit první inovaci – šampaňské zkombinoval s 29 snacky a menu nazval This Is Not a Dinner.

Dom Pérignon Vintage 2005: Tento ročník vyšel z nečekaně suché a horké sezony plné kontrastů, kdy se při vinobraní nakonec sebralo jen málo kvalitních hroznů, zato ovšem s nevídanou aromatickou zralostí. Když Vintage 2005 ochutnáte, ucítíte ovoce, spíš černé než červené, pak kovovou mineralitu, tóny francouzských pražených pralinek a koriandru. domperignon.com
 

Sdílejte na
Related posts