Do Prahy poprvé přijel uznávaný kanadský fotograf Edward Burtynsky, který v Centru městského plánování CAMP představí soubor snímků Anthropocene. Zachycuje na nich přeměny krajiny, která přichází kvůli zásahu člověka o svůj původní charakter. 

Hlavním poznávacím znakem fotografií Edwarda Burtynského je kontrast mezi monumentalitou přeměňované krajiny a lidskou malostí. „Výstavou a dokumentem Antropocén: Epocha člověka jsme chtěli zachytit dobu, v níž jsou hlavní příčinou trvalých globálních změn lidé. Při natáčení jsme navštívili šest ze sedmi kontinentů, 20 zemí a 43 různých lokací,“ vysvětlují tvůrci Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky. Výstavu fotek, které vznikaly v samotných centrech největších industriálních oblastí světa doplní česká premiéra filmu Antropocén: Epocha člověka, který získal na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava cenu za nejlepší svědectví o přírodě. Dosáhli jsme bezprecedentního okamžiku v historii naší planety. Lidé v současnosti ovlivňují Zemi a geologické procesy více než všechny přírodní síly dohromady,“ dodává Burtynsky. Antropocén: Epocha člověka je dokumentárním snímkem, který čtyři roky natáčel oceňovaný tým ve složení Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky. Jedná se o dokument, který kombinuje umění a vědu a přináší náhled na klíčový moment v historii geologie.

V CAMPu budou během listopadu k vidění také další fotografovy dokumenty Watermark a Manufactured Landscapes. Výstava končí 24. 11. praha.camp

Sdílejte na
Related posts