Odpověď se pokusí nabídnout dialog jednoho z nejvýznamnějších českých historiků architektury Rostislava Šváchy a svébytného architekta Svatopluka Sládečka.

Architektonický spolek KRUH se od března vrací k pořádání pravidelných vzdělávacích přednášek. V první ze série akcí se bude zabývat tématem neoblíbenosti moderní architektury, jejím smyslem a srozumitelností v současné době. Diskuze historika Rostislava Šváchy a architekta Svatopluka Sládečka se uskuteční 4. března 2021 od 19:30 v kině Světozor.

Svatopluk Sládeček: Horská chata Zadní Telnice | Foto: Petr Šmídek

Sládeček: Budova Rapos, Holešov | Foto: TOAST Studio, Libor Stavjaník

Svatopluk Sládecček: Open house, Fryšták | Foto: TOAST Studio, Libor Stavjaník

Spolek KRUH věnující se propagaci architektury založili studenti pražské Akademie výtvarných umění na Škole architektury v roce 2001 v reakci na nedostatek informací o současné architektuře. Cílem projektu je pokusit se veřejnosti představit kvalitní a současnou architekturu, otevřít smysluplnou diskusi a umožnit dialogy mezi autory a obyvateli měst a obcí.

Kruh doposud uspořádal přes 270 přednášek a diskusí o architektuře, 8 ročníků festivalu Film a architektura a vydal pět sborníků o architektuře mapující činnost Kruhu formou rozhovorů s autory přednášek. Od roku 2010 Kruh pořádá celorepublikový festival Den Architektury.


Bližší informace o přednášce a další program spolku KRUH najdete na kruh.info.

Úvodní foto: Dům v Lubné | Foto TOAST Studio, Libor Stavjaník

Sdílejte na
Related posts