23 4 2024 Architektura
Text Lenka Šubrtová
Foto PULSE

Akce, na níž nesmíte chybět a jejíž je Dolce Vita hrdým partnerem. Jedinečné propojení třech kreativních oborů - architektury, interiérového a produktového designu napříč pěti zeměmi střední Evropy - Česka, Polska, Maďarska, Rakouska a Slovenska.

PULSE Ostrava

Letošní ročník PULSE nabídne atraktivní přednášky, diskuze, výstavy, expozice toho nejlepšího z jednotlivých zemí, ale především unikátní networking a best-practice sharing pro profesionály z celé střední Evropy. Své zkušenosti, názory i vize budou sdílet přední osobnosti celého regionu, ale i zahraniční hvězdy jako světoznámý architekt Daniel Libeskind a uznávaný produktový designér a umělec Arik Levy.

Daniel Libeskind
Arik Levy

Mezi dalšími speakery jsou například hlavní architektka města Varšava Monika Konrad, hlavní architekt města Budapešť Zoltán Erö, produktoví designéři Vladimír Žák a Roman Vrtiška, prezident Evropské rady pro interiérové architekty Martin Thörnblom, architekt a první náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlaváček, produktový designér Jakub Pollág, architekt Jakub Klaška, ředitelka městského institutu Bratislav Petra Marko, produktový designér Tomek Rygalik, interiérové designérky Karolina Drogoszcz a Ivanka Kowalski, architekt Peter Lorenz a mnoho dalších.

Vladimír Žák a Roman Vrtiška
Karolina Drogoszcz
Martin Thörnblom
Klemens Schillinger
GRAU Architects
András Kerékgyártó
Juraj Benetin
MINUSPLUS
Petra Marko
Peter Lorenz
Monika Konrad
Monika Arczyńska
Tomek Rygalik
Zoltán Erő

Přímo z Milánského design weeku dorazí do Ostravy také expozice Elements našeho redaktora Adama Štěcha, která pod titulem Unique Details of the 20th Century Architecture and Interior zachycuje na tři tisíce autorských architektonických snímků.

Nenechte si také ujít možnost doslova vstoupit do světa Jana Kaplického, světově proslulého českého architekta a vizionáře, a v jeho prostředí studovat materiály, které ho po dekády ovlivňovaly v jeho tvorbě. Expozici Jan Kaplicky Study Room vytvořilo studio Jakub Cigler Architekti. Vstupenky a více informací naleznete na pulse.archi.

Sdílejte na
Related posts