Signal Festival a Galerie hlavního města Prahy přinášejí neopakovatelný předvánoční zážitek. Během dvou večerů, 12. a 13. prosince, se barokní Zámek Troja rozjasní čtyřmi audiovizuálními instalacemi. Výstavní projekt Svatá Lucie představí díla Kláry Horáčkové, Jana Poše, Karla Šimka, Chrise Saltera & Alexandra Sauniera, která promění zámecký interiér i exteriér v barokně-digitální slavnost světel.

Výstavní projekt Svatá Lucie představí čtyři instalace, dvě exteriérové a dvě interiérové. „Jsme hrdí, že jsme se mohli spojit s Galerií hlavního města Prahy a rozšířit povědomí o krásách Zámku Troja prostřednictvím digitálního a světelného umění. Tato spolupráce je příkladem našeho dlouhodobého úsilí propojovat historii se současným uměním a těší nás, že se tak děje v jednom z nejvýznamnějších barokních skvostů naší země. Srdečně zveme všechny návštěvníky k předvánoční výpravě za světlem a prožití tohoto neopakovatelného uměleckého zážitku,“ doplňuje Martin Pošta, ředitel Signal Festivalu.

Umělci Chris Salter (CH) a Alexandre Saunier (FR) uvedou na fasádě zámku dynamickou audiovizuální projekci díla SNN#2, která pracuje se vztahem světla a pohybu a byla součástí výstav v několika předních evropských galeriích.

Centrální fontánu zámeckého parku rozproudí site-specific instalace Kolektor od Jana Poše, vycházející z geometrické souměrnosti zámeckých zahrad a reflektující metaforický význam kašny, spojitost vody a energie a jejich proměn v čase.

Prostor hlavního zámeckého sálu a jeho barokní freskovou výzdobu rozehraje světelnými odrazy zrcadlové kinetické dílo Ghost in theMachine od Kláry Horáčkové, které v kombinaci mohutného toku zvuku a obrazu vyvolává až metafyzický prožitek.

V konírně Zámku Troja vytvoří speciální laserovou projekci s názvem Event Horizon Karel Šimek. Dílo svým názvem odkazuje k astrofyzikálnímu termínu, který definuje neviditelnou hranici obklopující černou díru, za kterou se v důsledku extrémní gravitační přitažlivosti nemůže dostat nic, dokonce ani světlo. Zámecká konírna se tak na dva večery promění v pomyslný bod, ze kterého není návratu.

Areál Trojského zámku bude rozsvícen 12. a 13. prosince, vždy od 17 do 24 hodin. Vstup je zdarma

Sdílejte na
Related posts