Vltavská filharmonie: Make it loud, make it BIG

Architektura | 25/01/2024

Praha je zase o kousek blíže nové filharmonii. Dánské studio BIG zveřejnilo po dvou letech od vítězné soutěže novou detailnější studii projektu. 

Architekt Bjarke Ingels se svým dánským studiem BIG proměňuje díky svým k veřejnému prostoru citlivým projektům urbanismus velkých světových metropolí. Teď je na řadě Praha, pro kterou již přes dva roky vyvíjí se svým týmem novou Vltavskou filharmonii.

„Praha a hudba k sobě neodmyslitelně patří. Vážíme si toho, že se se studiem BIG můžeme podílet na tom, že širší centrum získá úplně novou dynamiku, která přitom bude mít mnohem širší přesah a stane se přirozeným místem plným života,“ popisuje Bjarke Ingels, který architektonickou studii osobně představil nejprve 24. ledna v Centru architektury a městského plánování na přednášce Urban Talks a následně i o den později na tiskové konferenci.

S novými vizualizacemi, videem s pohledy ze střechy budovy, či projektem ve 3D realitě se můžete seznámit až do 18. února v CAMPu v rámci výstavy věnované Vltavské filharmonii.

Více čtěte v článku od Adama Štěcha v nové Dolce Vitě už za týden.

Noční pohled ze Štvanice.
Od řeky až po střechu.
Z leteckého pohledu.
Vstupní foyer.
Předsálí pro diváky.
Balkon ve foyer.
Bistro s výhledem na město.
Le Grill

Aktuální číslo

Předplatné