Červnové vydání Dolce Vity je v mnoha ohledech jiné, přesto však stále plné výjimečných projektů na poli architektury i designu. Stali jsme se totiž iniciátory platformy PULSE, jež bude dlouhodobě mapovat kreativní prostředí regionu střední Evropy. A právě to nejzajímavější za poslední rok z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska jsme zaznamenali na našich stránkách.

Poprvé v historii Dolce Vity se toto mediální propojení přelévá z tištěné formy také do společenské události – konference a udílení cen. Zvláštní pozornost bude v PULSE věnována ceně za celoživotní přínos s názvem Jan Kaplicky Award, kterou do Prahy přijede tento měsíc osobně převzít ikona světové architektury, Daniel Libeskind. Rozhovor s tímto vizionářem, humanistou a životním optimistou přináší náš redaktor Adam Štěch. Možnost osobního setkání máte i vy, registraci na konferenci a více informací najdete na pulse.archi.

Pět zemí, tři kategorie, pět projektů. Týdny rešerší a také pomoc od expertek z Polska, Slovenska, Maďarska a Rakouska přecházely sestavení TOP 15 projektů z oblasti architektury, designu a interiéru. Troufáme si tvrdit, že například současnou maďarskou kreativní scénu u nás za poslední roky nikdo taky podrobně nezkoumal. Zajímá vás, co se děje za humny? Nastudujte si naši unikátní PULSE Selection.

Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla pro vyčerpanou redakci návštěva nového berlínského podniku Trio. V interiéru od rakouského studia Joyjoy jsme ochutnali to nejlepší, co nabízí středoevropská kuchyně. Od báječného schnitzelu přes guláš z telecích drobů s knödlem až po štrúdl.

Na závěr červnového čísla si pak můžete přečíst esej publicistky a kurátorky Evy Slunečkové nazvanou Energie ze synergie, v níž hledá společné jmenovatele současného středoevropského designu a porovnává týdny designu v Praze, Budapešti, Vídni a Varšavě.

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + dva kroky pro dobrou noc vaší pleti

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a dárek v hodnotě 1780 Kč.

Probuďte se s vyhlazenou, obnovenou a zjemněnou pletí díky MEDIK8 H.E.O. Mask, noční hydratační masce, která se ve dvou krocích postará nejen o zvlhčení pleti, ale také o vyhlazení jemných linek a vrásek. Maska obsahuje ty nejlepší klinicky ověřené složky a zanechá vaši pokožku hydratovanou, vyhlazenou a intenzivně vyživenou.

Více info na annabrandejs.cz

Objednejte si předplatné.

Sdílejte na
Related posts