Celkem třicet osm prémiových řadových rodinných domů v terasovitě členěném prostoru Pomezí v pražských Košířích zamířilo do prodeje. Nejde přitom o standardní developerský projekt, kterých v okolí Prahy rostou desítky – top‘ rezidence Pomezí leží v blízkém sousedství centra Prahy a nabízí překrásné výhledy na pražskou kotlinu. Rezidenční soubor vyroste uprostřed stávající zeleně, budoucí obyvatelé ocení park vznikající přímo mezi domy i blízkost přírodních parků na Vidouli a Cibulce.

Domy z per mistrů

S architektonickým návrhem celého rezidenčního komplexu top‘ rezidence Pomezí se pojí zajímavá historie. Developerská společnost KKCG Real Estate Group totiž pro tuto etapu projektu uspořádala širokou architektonickou soutěž s mezinárodní účastí. Celkem dvanáct ateliérů z pěti evropských zemí předložilo bez výjimky skvělé nápady, a tak je výsledná podoba nové čtvrti netradiční fúzí urbanistických myšlenek doslova ze všech koutů Evropy. 

Za celkovým plánem top‘ rezidence Pomezí stojí londýnští Bogle Architects, kteří také navrhli 18 třípatrových řadových domů typu F v severovýchodní části areálu. Dalších 20 řadových domů typů D a E připravilo rakouské studio Baumschlager Eberle Architekten a pražští Pavel Hnilička Architekti. Tato etapa byla jako celek nominována na prestižní ocenění za Realitní projekt roku 2020, což vypovídá o mimořádné kvalitě architektonického konceptu.  

Velkorysé rodinné bydlení

Řadové domy v Košířích typu F jednoznačně docení milovníci čistého a moderního designu, štíhlých linií a čisté práce s materiály. Návrh je vysoce funkční, rozdělení přibližně 200 čtverečních metrů mezi tři patra rodinného domu napomáhá k jasnému oddělení živoucích a klidových částí jednotlivých nemovitostí. Díky orientaci do mírného svahu jsou domy z ulice opticky vnímány pouze jako dvojpodlažní, na druhé straně je však z přízemí přímý průchod do velmi útulného venkovního prostoru zahrádky. Většina těchto nemovitostí je připravena v dispozici 4+kk, pro zájemce o prostornější domy osloví nabídka domů 5+kk. 

Další ulice s domy typu D a E sice působí na první pohled tradičnějším dojmem, zkušené oko však zaujme odvážný návrh, v němž se jednotlivá patra domu vzájemně prostupují. Nechávají tak vyniknout společný obytný prostor v prvním patře, který se dozajista stane centrem všeho rodinného dění. Tyto nové luxusní domy na Praze 5 jsou navrženy výhradně v dispozici 5+kk, nezřídka s podlahovou plochou přesahující 250 m2. Stejně jako u domů typu F je součástí nemovitosti i velkorysá zahrada, kterou noví majitelé docení zejména v letních měsících.

Prodej prémiových rodinných řadových domů top´rezidence Pomezí pod košířskou Vidoulí byl odstartován se zajímavou zaváděcí slevou na prvních deset domů. 

Sdílejte na
Related posts