Luxusní wellness hotel Zochova chata, který se nachází v nádherném prostředí malokarpatských bukových lesů, ve vinařské obci Modra a pouhých 34 kilometrů od Bratislavy, začal psát svoji historii již v roce 1933. Dnes tento hotelový komplex vyhledávají ti, kteří ocení dotek nostalgie, výjimečné wellness, prvotřídní gastronomii a přírodu, která celý objekt doslova drží ve své náruči.

Původní Zochova chata přivítala své první hosty už v roce 1933 a poté se těšila velkému zájmu až do devadesátých let, kdy začal postupně zájem upadat a chata postupně chátrala. V roce 2007 se začalo s rekonstrukcí původního objektu a k tomu byl přistaven nový hotel zařízený podle zásad feng šuej. „Původně jsme chtěli chatu pouze zrekonstruovat, bohužel stav objektu nám to nedovolil. Nechali jsme proto vyrobit věrnou repliku původní stavby, zachovali pár kamenů ze základů, a tak zvenku dnes vypadá Zochova chata, resp. její část stejně jako ve 30. letech,“ vysvětluje spolumajitelka Iveta Machačová.

Hotel disponuje 64 pokoji i apartmány. Raritní jsou pokoje ve srubové části hotelu v původní architektuře kopírující originál chaty. Pokoje a apartmá v moderní části hotelu disponují širokými prosklenými plochami pro přirozené světlo pronikající skrze stromy okolo objektu. Pro imobilní hosty je zde také speciálně vybavený bezbariérový pokoj.

Zochova chata se pyšní certifikátem vyjímečnosti od TripAdvisor a od roku 2018 do roku 2020 patřila do TOP 10 všech hotelů na Slovensku, a to možná i díky jejímu souladu s přírodou. Vstup do foyer rámuje koruna bukového stromu, široké prosklené plochy budovu citlivě propojují s okolními lesy a poskytují hostům ojedinělý výhled, luxusní wellness je skutečně obklopeno zelení, a tak není divu, že i sami zaměstnanci hotelu tvrdí, že „příroda se stěhuje dovnitř“

.

„Druhý rok po otevření k nám začaly chodit srnky, hlavním vchodem až k wellness jezírku. Bylo to v zimě, dávali jsme jim jablka, ovšem nebyl to dobrý nápad, nakonec začaly okusovat okrasné stromky a dodnes je vidět, které byly jejich oblíbené. Takže srnky už nekrmíme, ale občas se nějaká přijde podívat a nedávno si u nás moje kamarádka vyfotila stádo malých divočáků,“ říká Iveta Machačová. Otisk lesa je zde zkrátka vidět téměř všude. Ve Wellness & Spa komplexu vás u vchodu přivítá mohutná koruna stromu a vkročíte sem přes chodbu spojenou s masáží chodidel vyzdobenou stromy, které jsou zatřeny včelím voskem. Citlivě zvolené interiérové prvky tak podtrhují záměr majitelů přiblížit se přírodě tzv. na dotek.

Více info na hotelzochovachata.sk.

Sdílejte na
Related posts