29 6 2024 Travel

Navštívili jsme tradiční rakouskou bikerskou oblast Saalbach Hinterglemm a Saalfelden Leogang. Skvěle jsme si tu zajezdili a zároveň si dopřáli lahodnou alpskou kuchyni.

Saalbach

Jak využít mimo lyžařskou sezónu kilometry sjezdových tratí a hustou síť lanovek? Odpověď na tuto otázku našli právě tady, ve dvou regionech, které byly dlouho vnímány jako dvě svébytné bikové destinace, jež se vzájemně motivovaly k růstu. Po jejich sloučení, Saalbach Hinterglemm a Saalfelden Leogang k sobě přizvali ještě Fieberbrunn im PillerseeTal, vznikla jedna z největších sítí MTB tras, která jde napříč spolkovými zeměmi a jejíž hranice jsou závislé pouze na individuální kondici. Jednoduše vyjedete lanovkou nahoru a pak už se jen vezete po cestách nebo trailech dolů. A zas a znova…

Hledáte flow traily pro začátečníky, jejichž prvky ale vykouzlí šťastný úsměv na tváři i všem profíkům? Nebo byste přece jen raději superrychlé downhilly s pořádnými skoky? A je libo pro změnu technický trail s velkými překážkami? Na více než 70 kilometrech trailů, v areálech pro začátečníky a pumptracích se mohou nováčci s touto sportovní disciplínou seznámit a zkušení bikeři zase objevit své oblíbené trasy. Ale i profíci najdou mimo jiné na Speedsteru – oficiálním downhillu mistrovství světa v Leogangu –, X-Line v Saalbachu a Pro Line v Hinterglemmu ty nejnáročnější bikeparkové trasy regionu. Fanoušci přírodních trailů se vyřádí na legendárním Hacklberg Trailu a náročném Bergstadl Trailu v Saalbach Hinterglemm. Kdo si ale myslí, že Epic Bikepark Leogang může nabídnout pouze traily zaměřené na rychlost a skoky, bude na scénickém Antonius Trailu a technickém Forsthof Trailu vyveden z omylu.

Napětí na horském kole skýtá největší bikerský region Rakouska v každém případě. S boomem e-biků ale získává toto napětí hned zcela jiný význam. Horské nabíjecí stanice jsou funkční, půjčovny kol navýšily své zasoby a všechny MTB trasy a traily jsou samozřejmě bez omezení sjízdné i pro e-bikery. Zastavit se na něco dobrého, dobít a pokračovat v jízdě – tak zní heslo pro ty, kteří si na některé z chat pohodlně nabijí elektrokolo během chvilky odpočinku.

Především region kolem Fieberbrunnu se zde představuje jako destinace pro zážitkovou jízdu. Kvalitně vybudované MTB trasy a cyklotrasy do údolí jsou perfektním základem pro požitek z jízdy. Cesty podél malebných horských chat, divokých potoků a příští zastávka na odpočinek neustále na dohled! Bikeři se přitom mohou těšit na jedinečnou kulinářskou nabídku.

S košem plným domácích laskomin například dojedete na kole k horskému jezeru Grießenbodenalm, které se už od samého rána třpytí v bezprostřední blízkosti horské chaty, a vychutnáte si nejen nezaměnitelnou chuť poctivých výrobků, ale také úžasné ticho! V dalším průběhu této trasy zaparkujete kolo nejlépe u Wildalmen. Wildalmská sýrárna nabízí ochutnávku a prodej sýrů a v nejmenším horském kině prezentuje nostalgické turistické filmy a fotografie z Fieberbrunnu. Díky elektrické podpoře budete mít v nohou stále dostatek síly a pěší túře k jezeru Wildseelodersee tedy nestojí nic v cestě! Zhruba za 30 minut chůze dojdete k úchvatnému horskému jezeru zasazenému mezi vrcholy Wildseeloder (2 118 m n.m.) a Henne (2 077 m n.m.).

Pro tříchodové menu si mohou na kole dojet všichni účastníci gurmet e-bikových túr, nabízených každý týden ve Fieberbrunnu im PillerseeTal. Střídají se zde nádherné trasy a zastávky ve třech podnicích iniciativy KochArt. Od předkrmu až po dezert si v těchto vybraných restauracích, zaměřujících se na regionalitu a udržitelnost, vychutnáte vždy jeden chod. Tato túra vám připraví spoustu nezapomenutelných gastronomických i přírodních zážitků.

Všechny potřebné informace pro vaši cestu najdete na stránkách regionu www.saalbach.com.

Sdílejte na
Related posts