28 3 2024 Architektura
Text Tereza Finková
Foto Félix Dol Maillot

Studio Uchronia navrhlo pro pařížskou kavárnu a pražírnu Nuances již třetí pobočku. Tentokrát se designéři inspirovali sluncem zapadajícím za obzor v tuniské poušti.

Cafe Cafe Nuances Interier Paris

Zakladatel studia Uchronia, Julien Sebban, se těsně předtím, než začal se svým týmem pracovat na interiéru Café Nuances č. 3, vrátil z Tuniska. A vzpomínky na úchvatnou explozi letních barev při tamních západech slunce nedokázal dostat z hlavy. Stěny kavárny a podlahy z lávového kamene proto nechal vyzdobit v odstínech červené, oranžové a modré.

Z této estetické linky vybočuje jen střídmý vchod z ulice Tremoille v 8. pařížském obvodu. Dřevěný, bíle natřený výkladec slouží jako rám barevného obrazu interiéru, který je patrný za sklem. Hned za vchodem jsou podél stěn umístěny dvě jasně červené lavice zakončené látkou s kovovým efektem — jedna zakřivená a druhá rovná. Nízké trojnožky s deskou ve tvaru fazolky a v barvách francouzské trikolóry lze využít buď jako stoličky, nebo je sestavit k sobě a odložit si na ně kafe či něco malého k zakousnutí.

Do zadní části intimní kavárny umístili designéři mohutný nerezový pult, stěna za ním nese tmavě oranžové lakované police — stejný prvek najdete také v dalších dvou provozovnách Café Nuances. Na reflexní strop pak zavěsili shluk nápadných, kulovitých objektů/svítidel, která mají stejné barvy jako zbytek interiéru. „Na rozdíl od dvou předchozích, větších sester, jejichž interiéry mají pruhovaný dekor, jsou zde zrcadlové dlaždice doplněny polokoulemi v sytých barvách, které zvýrazňují snový pocit z kavárny,“ vysvětlují autoři z Uchronie. Vytvářejí iluzi celých koulí a jejich tmavší rám v roli prstence pak umocňuje dojem, že jde o planetu Saturn.

Sdílejte na
Related posts